VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA HUSÁROVÁ

Kateřina Husárová / Kladenský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čechomor ovládl slánské letní kino

Slaný - Skupina Čechomor zamířila v pátek do Slaného a vystoupila v tamním Letním kině. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu. Diváci na koncertě slyšeli nejen největší hity skupiny, ale i některé nové skladby v barevnějších a modernějších úpravách.

Den na rybářské baště v Unhošti bude plný pochoutek a zážitků

Unhošť – Český rybářský svaz Unhošť pořádá v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se už potřetí uskuteční v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Slaný /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník se uskuteční jako již obvykle poslední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném. 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Slaňáci dali nejvíce hlasů workoutovému hřišti a nevyloučené Pražské

Slaný - Slaňáci svými hlasy sami rozhodli o tom, jak využijí milion korun z takzvaného participativního rozpočtu. Z devíti návrhů, které mají pomoci změnit tvář města k lepšímu, dali lidé letos v prvním ročníku soutěže nejvíce hlasů projektům na obnovu Pražského předměstí a vzniku workoutového hřiště u 3. základní školy v Rabasově ulici.

Práce na rekonstrukci pergol v Kladně zdárně pokračují

Kladno /FOTOGALERIE/ - Práce na rekonstrukci pergol na třídě Československé armády, které vyjdou zhruba na 25 milionů korun, město zahájilo už na jaře. Po jejich ukončení by se měla podloubí a přilehlé okolí zásadně změnit. Ještě na počátku léta si místní stěžovali, že se dělníci prý moc nepředřou, nicméně, v současnosti to vypadá, že už skutečně více přiložili ruku k dílu. Ať už to na první pohled vypadá pro laika jakkoli, podle mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové, by měla být ulice hotová dokonce dříve, než stanovuje prosincový termín. 

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna. 

Natáčení filmového Pepy v Kladně pokračuje

Kladno /FOTOGALERIE/ - Filmový štáb pod vedením režiséra Jána Nováka si vybral pro natáčení nové české hořkosladké komedie s názvem Pepa středočeské Kladno. Od minulého týdne zde proto vznikají záběry pro film, který vstoupí do kin příští rok. Jak říkají autoři, jedná se o komedii o tom, jak se vymotat z neustále se opakujících dennodenních stereotypů a začít ten pravý život.

Kladno zmodernizuje kamerový systém, ve městě má nezastupitelnou úlohu

Kladno - Otevírání obálek, které je plánováno v Kladně na úterý 22. srpna, rozhodne o vítězi tendru, jenž se ujme rekonstrukce operačního střediska Městské policie Kladno. Kamerový systém, který v největším středočeském městě funguje od roku 1997, bude modernizován.

Hvězdou Letního festivalu v zámecké zahradě byl kuchař Liu

Kladno /FOTOGALERIE/ - V zahradě Kladenského zámku se v sobotu sešli vyznavači dobrého jídla, pití i zábavy. Letošní ročník festivalu, který byl přehlídkou specialit lokálních restaurací, se nesl především ve znamení asijské kuchyně. 

Kladno chce zatočit s obchodníky s chudobou

Kladno - Zásadní krok proti zneužívání státem vypláceného příspěvku na bydlení učinili kladenští radní. Sociální dávky dosud mohli pobírat všichni oprávnění žadatelé žijící na území města. To se změní, radní totiž jednomyslně schválili návrh na vydání opatření obecné povahy, kterým budou identifikována místa se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů v Kladně.

Kapela Čechomor vystoupí už v pátek ve Slaném

Slaný - Skupina Čechomor míří do Slaného. Už osmnáctého srpna zazpívá v tamním Letním kině. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu. Diváci se ale nemusejí obávat. Na koncertě uslyší nejen největší hity skupiny, ale i některé nové skladby v barevnějších a modernějších úpravách.

AKTUALIZOVÁNO

V Kladně se stala nehoda dvou aut, jedno skončilo ve zdi domu

Kladno - /FOTOGALERIE/ V pondělí krátce před patnáctou hodinou se stala v Kladně nehoda dvou osobních vozidel v ulici J. Hory. Srazila se zde stříbrná Honda se šedým automobilem značky Hyundai. Vlivem střetu s druhým autem značky Hyundai skončilo vozidlo Honda na chodníku a posléze narazilo do domu.

Opilých řidičů jezdí ulicemi Kladenska stále více

Kladno - Kladenští policisté v rámci kontrolní činnosti zaznamenali za pouhé čtyři dny celkem pět neukázněných řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Jednalo se o řidiče ve věku od osmadvaceti do pětašedesáti let.

Do protipovodňových opatření míří miliony

Region /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Od povodní v roce 2002 si nyní připomínáme patnáct let. Jaká opatření se od té doby například na řece Berounce udělala a proč se někde stále staví v zátopovém území jsme se zeptali mluvčího státního podniku Povodí Vltavy Huga Roldána.  

Londu ve Slaném opět rozkopali, už potřetí

Slaný - Dlouho obávané se stalo skutečností. Pěší zóna v Husově ulici ve Slaném, takzvaná Londa, je opět v havarijním stavu a znovu bude rozkopaná, a to bezmála do konce srpna.  

Povodně: důležité národní dokumenty zmrazili v Kladně

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Okresem Kladno neprotéká žádný významný vodní tok, kromě několika potoků, které zaplavily při povodních před patnácti lety v některých místech jen sklepy, zahrady či pole. Přesto projevili lidé z toho suchozemského regionu v roce 2002 obrovskou solidaritu.  

OBRAZEM: Pepa s filmaři obsadili Hotel Kladno

Kladno - Filmařům se Kladno líbí. Bar a diskotékový sál, jak už to při natáčení bývá, byl i tentokrát jedno velké hemžení. Nezasvěcený by tomu řekl chaos, ale opak je pravdou.

Gulášfest v Lánech bude už počtvrté

Lány – Gulášfest 2017 se uskuteční už počtvrté na Masarykově náměstí v Lánech v sobotu 12. srpna od 13.33 hodin. Akci pořádá kulturní komise obce Lány a Vašírov.

Řidič i s osobákem skončil za svodidly mezi stromy

Kladensko - Na silnici D6 se stala v pátek kolem půl desáté nehoda v úseku u Kamenných Žehrovic.

Z Kladna do Prahy bude lidi vozit sedmadvacet nových autobusů

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Kladně bylo ve čtvrtek 10. srpna představeno sedmadvacet nových nízkoemisních autobusů využívajících alternatvní palivo CNG v hodnotě 194 milionů korun.

Hasiči zachránili téměř dvoumetrového útěkáře leguána Oscara

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Ve středu 9. srpna v devět hodin večer přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje velmi netypickou žádost o pomoc při záchraně leguána, který v Žilině na Kladensku utekl majitelům na strom do sousední zahrady. 

Rodiče zaplatí za výbavu školáka tisíce korun

Kladensko /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ - Přestože školáci na své povinnosti v těchto dnech raději ještě nemyslí a užívají srpnovou prázdninovou pohodu, jejich rodiče už ale nyní nervozně pokukují po regálech a letácích obchoďáků kde, za kolik a hlavně dobře a levně nakoupit školní výbavu pro své děti.  

Výlet na Hazmburk je ideálním také pro Středočechy

Klapý /FOTOGALERIE/ - Vhodnou dobou na návštěvu zříceniny hradu Hazmburk na severu Čech v okrese Litoměřice je počasí spíše chladnější, které nás nejspíše čeká v dalších dnech.

Houbaři si dali nucenou pauzu, houby nejsou

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Houby si dávají pauzu. Taková je aktuální situace na Kladensku a v okolí. Zatímco před dvěma týdny nosili houbaři například z křivoklátských lesů plné košíky hřibů žlutomasých, takzvaných babek, nyní les zeje, co se týče hub, prázdnotou.  

AKTUALIZOVÁNO

U Velvar se převrátil náklaďák, nehoda silnici zcela uzavřela

Velvarsko - /FOTOGALERIE/ Na silnici I/16 nedaleko Velvar u obce Uhy se ve středu dopoledne převrátil nakláďák. Havárie silnici uzavřela do té doby, než bylo auto vyproštěno a náklad písku přeložen na jiné auto. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se nehoda stala kolem půl deváté.

Ikaros fest je oslavou třicetin a také beneficí

Libušín – K příležitosti oslav 30. let od založení oblíbené hudební skupiny Ikaros je připravena benefiční akce, která se koná 19. srpna na Libušínském náměstí v prostorách před starou lékárnou.

Kauza parkovacího domu stále není u konce

Slaný /FOTOGALERIE/ - Kauza slánského automatického parkovacího domu (APD), který místní považují za průšvih století, zdaleka není u konce. Kvůli parkovišti pro 149 aut za více než 100 milionů korun, které firma KOMA nepostavila před lety tak, jak garantovala, se Slaný se společností soudí.  

AKTUALIZOVÁNO

Seniorku přepadl lupič cestou z nákupu

Kladno - V Kladně byla v úterý krátce před osmnáctou hodinou přepadena v Dlouhé ulici jedenaosmdesátiletá seniorka. Jak potvrdila mluvčí středočeské policie, Petra Potočná, žena důchodového věku vyšla z obchodu, když na ní zezadu vyskočil pachatel. Sebral jí kabelku, povalil na zem a utekl i s lupem neznámo kam. 

Hasiči se museli do bytu k muži dostat pomocí výsuvné plošiny

Kladno - V úterý po poledni požádala žena kladenskou policii o pomoc. V jednom z bytů v Metě ve Hřebečské ulici v Kročehlavech byl v bytě muž, ke kterému se nebylo podle ženy možné dostat a na výzvy nereagoval. Jelikož se jednalo o muže s postižením, bála se oznamovatelka o jeho zdraví. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení