VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA HUSÁROVÁ

Kateřina Husárová / Kladenský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nálezce zlákaly peníze u bankomatu a ponechal si je

Kladno – Policisté pátrají po pachateli, který odcizil finanční hotovost v pondělí u bankomatu. Majitel peníze u přístroje zapomněl ve Vančurově v Kladně nedaleko místní nemocnice. Pětadvacetiletý muž vybral ze svého účtu finanční hotovost ve výši devět tisíc korun a omylem si ji nepřebral a odešel.

AKTUALIZOVÁNO

O Kajínkově propuštění rozhodl prezident v Lánech

Lány - Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek je pod drobnohledem novinářů už nějakou dobu a ještě dlouho bude. Díky prezidentské milosti v nejbližších hodinách opustí brány věznice v Rýnovicích. Prezident Miloš Zeman o tom rozhodl v úterý na zámku v Lánech. Kladenskému deníku to potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

AKTUALIZOVÁNO

V Hradečně byla nalezena mrtvá žena, zřejmě ji zavraždil syn

Kladno - Dlouhodobé rodinné neshody vyvrcholily v pondělí tragédií v obci Hradečno-Nová Ves na Kladensku. Podle informací Kladenského deníku měl dospělý muž zavraždit svoji matku v rodinném domě. Smrt měla nastat v důsledku uškrcení.

Slaný získalo peníze na most i průzkum vod

Slaný - Novému týmu manažerky rozvoje města Slaného a odboru správy majetku se podařilo uspět v operačních programech s několika projekty. Město díky tomu získá finanční podporu přes 15 milionů korun. Konečně se podaří zjistit, co znečišťuje spodní vody u ploché dráhy, kompletně se opraví most V Ráji a rozšíří bezdrátový obecní rozhlas.

KrimiMix: Recidivistka znovu kradla, jiná si půjčila peníze a nesplácí

Kladno - Díky výborné místní znalosti a na základě vyšetřování kladenských policistů byla dopadena pachatelka krádeže. V pondělí 15. května nahlásil člen ostrahy prodejny drogistického zboží sídlící v obchodním centru v Kladně v ulici Petra Bezruče, že v neděli 14. května v pozdním odpoledni odcizila neznámá žena parfém za bezmála tisíc korun. 

Nemocných žloutenkou ve Slaném podle hygieniků nepřibývá

Slaný – Hrozba v podobě žloutenky typu A, která se rozšířila ve Slaném, se patrně zastavila. Při počínající epidemii bylo ještě minulý měsíc potvrzeno celkem 18 případů infikovaných osob. Od té doby ale žádný další člověk nemocný hepatitidou nepřibyl. Tento týden to potvrdili krajští hygienici.

Traktorista objevil na poli minu z války

Neprobylice - Traktorista, který pracoval v úterý na poli v Neprobylicích u Slaného, se nestačil divit. Pod koly pracovního stroje se mu objevil neznámý předmět, ale kámen to nebyl. Když přišel řidič blíž, zjistil, že se pravděpodobně jedná o nevybuchlou munici z druhé světové války. Traktorista měl velké štěstí, že munice nárazem neexplodovala a nikoho nezranila.

Zmrzlinář Antonín Pudil drží krok s dobou

Kladensko - Jedním z nejznámějších zmrzlinářů v regionu, který se tajemství výroby této lahůdky jezdí učit od profesorů slavné italské Carpigiani Gelato Univerzity v Bologni, je Antonín Pudil ze Slaného. S manželkou Janou odkoupili v roce 2003 v Kladně od Italů zavedenou zmrzlinárnu Venezia. Jejich zmrzlina, zákusky a další lahůdky si našly u místních velkou oblibu, až se v roce 2008 rozhodli otevřít další pobočku ve Slaném.

Zmrzlina je fenomén pro všechny generace

Region - Lákavé lahodné sladké pokušení v podobě zmrzliny má tisíce podob. Výběr je v současnosti veliký a cena za jediný kopeček není zanedbatelná. I proto se zákazníci nespokojí s ledasčím, jako tomu bývávalo a žádají vysokou kvalitu.

AKTUALIZOVÁNO

Mladá řidička se v Kladně srazila s autobusem

Kladno - V úterý krátce po desáté hodině se stala v Kladně-Rozdělově dopravní nehoda. Devatenáctiletá řidička Škody Superb vyjížděla z vedlejší ulice na hlavní a zřejmě nedala přednost projíždějícímu autobusu, který řídil padesátiletý řidič.

Poldovka lidem konečně vyplatí dlužné mzdy

Kladno – V polovině května by se zaměstnanci kladenské huti Poldi mohli už konečně dočkat výplat. Kladenskému deníku to v pondělí potvrdil personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

Ve Smečně se rozhořel boj o přístavbu jídelny

Smečno - Smečenští rodiče, školáci i učitelé se radují. Po letech se vedení města podařilo získat dotaci na nákladnou přístavbu školní budovy v ulici Na Boku.

Kladenské divadlo ukončí sezonu dionýsiemi a od září chystá osm premiér

Kladno - Městské divadlo Kladno nastuduje v příští divadelní sezoně celkem osm premiér. Chybět nebudou vážná ani odlehčená témata. Vedení divadla volilo z českých i zahraničních autorů, nebojí se novinek a vsadilo zčásti na ověřené tituly.

Ředitel Farní charity Kladno chce být prospěšný potřebným

Kladno - Farní charita Kladno má nového ředitele, stal se jím Josef František S. Král z Libušína, který vystřídal kolegu Štěpána Jenčíka.

České jeřáby pomáhají na moři při těžbě ropy

Kladensko – Unikátní české jeřáby pomáhají těžit ropu ze dna Atlantiku. V těchto dnech do Británie odcestují poslední dva kusy, které byly vyrobeny na Kladensku. Zakázku šestadvaceti více než třicetitunových zvedacích a manipulačních jeřábů pro námořní průmysl vyrobila česká strojírenská firma s dlouholetou tradicí sídlící ve Slaném.

Buštěhradští nadále usilují o místní zámek

Buštěhrad – Buštěhradští dále velmi vážně usilují o navrácení zbývající části zdejšího zámku do majetku města. Na podporu této aktivity vznikla petice, na které je dnes už více než 300 podpisů.

AKTUALIZOVÁNO

V Kladně u Centralu srazilo auto chlapce, řidič z místa ujel

Kladno - Krátce po 16. hodině vyjížděli ve středu kladenští hasiči k nehodě k obchodnímu centru Cetral v ulici Petra Bezruče v Kladně. Jak potvrdil mluvčí hasičů Ladislav Holomčík, projíždějící auto tam srazilo chlapce.

Řidič kamionu neodhadl vzdálenost a naboural do mostu

Vinařice – Dopravní policisté vyjížděli ve středu před polednem k nehodě, která se stala na silnici ve Vinařicích ve směru na Libušín. Řidič kamionu nedával pozor na výšku mostu a vozidlo i s vlekem napasoval pod konstrukci tak nešťastně, že ve sníženém místě uvízl a návěs poškodil.

Slaňáci sami rozhodnou, jak naloží s milionem

Slaný – Lidé ze Slaného sami rozhodnou, jak naloží s penězi z městského rozpočtu. Na takzvaný participativní rozpočet město vyčlenilo jeden milion korun. Občané sami navrhnou, jakým způsobem vylepší svoje město.

Regionální kapela Dřeváci uspěla v soutěži talentů

Kladno - Příznivci regionální country a trampské muziky mají důvod slavit. Dřeváci, představitelé jedné z místních kapel, vyznávajících tento žánr, získali v soutěži Talent Country radia 2017 krásné třetí místo.

V Kladně a Slaném si připomněli 72. výročí od konce druhé světové války

Kladno, Slaný /FOTOGALERIE/ - Květinové věnce a květiny položili na řadu pietních míst v úterý také v Kladně a Slaném. Pietního aktu se v Kladně zúčastnil kladenský primátor Milan Volf, ve Slaném nechyběl v průvodu starosta Martin Hrabánek.

Za nepořádek dostali muži pokutu

Kladno – Kladenští strážníci přijali informaci, že tři muži vytvořili skládku v ulici K Olejárně.

Ve Slaném bourala dvě auta, jedno skončilo na střeše

Slaný - Ve Slaném se v neděli krátce po 18. hodině stala dopravní nehoda dvou vozidel. Na okraji města na Pražském předměstí se stala havárie, jedno auto skončilo v poli na střeše a druhé zůstalo stát na silnici.

Slunce zazářilo v pražském Obecním domě nadačnímu fondu k výročí

Praha - Exkluzivní charitativní koncert pro Slunce se uskutečnil i letos dle zavedené tradice v Obecním domě v Praze. Na koncertě zazpívali a zahráli Radka Fišarová, Dáša Zázvůrková, Zuzana Stirská, Lucie Silkenová, Kryštof Marek, Jan Kříž, Josef Štágr, Petr Macháček, Vladimír Albrecht a Orchestr Smíchovské komorní filharmonie s dirigentem Josefem Vondráčkem.

K zápisům do kladenských základních škol přišla tisícovka dětí

Kladno - K zápisům do budoucích prvních tříd zamířilo v Kladně na tisíc dětí. Oproti předchozím letům si ovšem na tento důležitý krok počkali budoucí školáčci až do dubna. Přestože mělo podle odborníků posunutí data konání zápisu snížit počet odkladů, je už nyní jasné, že Kladno zaznamenalo opačný trend.

V Kladenském paneláku v sobotu odpoledne hořelo

Kladno - Od minulého týdne vyjížděli kladenští hasiči v sobotu odpoledne už podruhé k požáru v paneláku do Kročehlav.

AKTUALIZOVÁNO

U Velké Dobré narazilo auto do stromu, zranění jsou vážná

Velká Dobrá - V pátek krátce po deváté hodině se stala vážná nehoda na silnici u Velké Dobré ve směru do Kladna. Osobní auto zde narazilo do stromu. Na místo byli přivoláni kladenští hasiči. Informaci jako první potvrdil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Ve vozidle byly dvě osoby.

Žloutenka ve Slaném opět udeřila, objevila se v obchoďáku

Slaný - Kladenský deník sleduje už více jak dva týdny situaci kolem epidemie žloutenky typu A, která se poprvé objevila v areálu někdejších pekáren v Pražské ulici ve Slaném, kde žije především romská komunita. Mezi nemocnými byl už na počátku března jeden prvňáček ze slánské základky, přičemž z lokality docházely do školního kolektivu celkem tři děti. Nemoc se nově dostala i do obchodního domu.

Krimimix: Pachatelé na Kladensku a Slánsku kradli i rozbíjeli

Kladensko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z regionu.

Batole uvěznilo matku na balkoně, vysvobodili ji hasiči

Slaný - Dramatické okamžiky zažila maminka jedenapůlletého syna ze Slaného, kterou chlapeček zavřel na balkoně ve třetím patře bytového domu. Vše se odehrálo před několika dny ve Slaném v Raichlově ulici. Jak potvrdila mladá žena, šla si podle svých zvyklostí vypít kávu na balkon, aby měla chvilku pro sebe a navíc malý nepobíhal kolem horkého nápoje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies