VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Zchátralý zámek v Buštěhradu vrací kraj městu

Střední Čechy – Aktuální mohou zůstat plány radnice v Buštěhradu na Kladensku na vybudování komunitního centra a sociálních bytů ve zchátralé části místního zámku. Středočeští zastupitelé v úterý večer rozhodli o bezúplatném převodu dvou třetin barokní nemovitosti pocházející z přelomu 17. a 18. století nemovitosti do majetku města. Tomu již jako úřad a knihovna slouží levé křídlo, které se místním podařilo opravit. Stejně jako střechu. 

Zbavit kladenskou nemocnici problémů mají desítky milionů od kraje

Střední Čechy – Navýšení základního jmění kladenské nemocnice o 150 milionů korun odsouhlasili v úterý středočeští zastupitelé.

Jak si stáří užít a ne protrpět? Seniorům poradí ministerstvo

Kladno – Prvním setkáním v Kladně odstartuje ministerstvo práce a sociálních věcí roadshow Den seniorů, která postupně zavítá do osmi měst po celé republice. Kladno, kde se akce uskuteční v pondělí 18. září v Domě kultury na náměstí Sítná, je nejen první, ale také jedinou zastávkou ve středních Čechách. Poblíž se pak ještě vrátí za měsíc – 16. října do Kulturního centra Novodvorská.

Dluhy nemocnice zamáznou další miliony

Střední Čechy - Sto padesát milionů korun. To je finanční injekce, kterou pro Oblastní nemocnici v Kladně doporučují středočeským zastupitelům schválit krajští radní. Jde o částku, o niž by měl být zvýšen základní kapitál, což by nemocnici pomohlo dostat se z kritické finanční situace.  

O linky z ČSAD Kladno se podělí čtyři dopravci

Střední Čechy - Jezdit bez přerušení provozu se bude na autobusových linkách číslo 323 z pražského Nádraží Veleslavín do Kolče na Kladensku a číslo 620 spojující Kladno a Kralupy nad Vltavou. Firma ČSAD MHD Kladno, kterou trápí nedostatek řidičů, se jich ke včerejšímu dni vzdalo.

Kolaps autobusů se zdá být zažehnán. Na dobrou zprávu se však ještě čeká

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krize autobusového spojení Kladna s hlavním městem, která kvůli nedostatku řidičů ve firmě ČSAD MHD Kladno trvala již od poslední srpnové soboty, se zdá být zažehnaná.  

Očekávaný kolaps autobusů ráno nenastal. Problémy přišly odpoledne

Střední Čechy – Až nečekaně hladce jezdily v pondělí ráno autobusy v regionu západně od Prahy. Příjemným překvapením se stalo, že dodržovaly jízdní řády. Přijely všechny – a na čas.

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.  

Začala výluka na trati ze středních Čech do Prahy

Střední Čechy - Velké změny přineslo mnoha cestujícím ze středních Čech, a to hlavně těm z Kladenska a Rakovnicka, uzavření pražského Negrelliho viaduktu. Opravy viaduktu, spojené se zásadní modernizací trati a zvýšením její kapacity, mají být prvním krokem k budování dlouho očekávané moderní železnice do Kladna s odbočkou na Letiště Václava Havla Praha. Po dva roky proto nebude průjezdná spojnice mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha-Bubny.  

Uzavírka dálnice kvůli bourání mostu se protáhla

Buštěhrad – Komplikace provázely víkendové bourání mostu nad dálnicí D7 u Buštěhradu, kvůli němuž zůstala od sobotního večera uzavřena v obou směrech dálniční spojnice z Prahy na Slaný či Chomutov.

AKTUALIZOVÁNO

Poplach na letišti: kouř na palubě!

Praha – Ostrý požární poplach, který naštěstí nepřinesl vážnější malér, zažilo ve čtvrtek těsně po šesté večer Letiště Václava Havla Praha. Posádka neplánovaně přistávajícího airbusu společnosti Eurowings, který původně směřoval z Hannoveru do Vídně, hlásila podezření na kouř na palubě; dým měl být zaznamenán v zavazadlovém prostoru.

Bilance požáru v Dobrovízi: tři zranění, tři miliony škody

Dobrovíz /FOTOGALERIE/ - Přímo způsobené škody (tedy bez důsledků vynuceného přerušení práce v předvánočním shonu) vyčíslili hasiči na tři miliony korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 20 milionů. Taková je bilance požáru v distribučním centru, který ve čtvrtek večer v Dobrovízi na Praze-západ postihl jeden ze skladů americké společnosti zasílající zákazníkům zboží podle internetových objednávek.

Téma domácích porodů stále rozděluje společnost na dva tábory

Střední Čechy - Vyzdvihované i zatracované. Takové jsou v očích veřejnosti stále více diskutované domácí porody, na které zejména maminky pohlížejí z více úhlů. Na jedné straně rodičky, které nedají na plánovaný přirozený domácí porod dopustit a nemocniční prostředí nechtějí zakusit ani omylem, na druhé straně nastávající maminky, které chtějí být od počátku až do konce pod dozorem odborníka v porodnici, kdyby nastala komplikace.

Noční požár domu spolykal milion korun

Rudná – Mohutný požár rodinného domu likvidovali v neděli v noci hasiči ze širokého okolí v Rudné na Praze-západ. Do tamější ulice Na Panském, kde oheň zachvátil půdu a střechu patrového domu, byli přivoláni dvě hodiny po půlnoci. Při zásahu pomáhali také kladenští hasiči.

Pervitin pro Čechy i Němce údajný asijský gang vařil ve velkém

Praha, klobuky - Desítky kilogramů pervitinu na jeden výrobní cyklus dokázala podle zjištění protidrogových specialistů české policie vyrobit 15členná organizovaná skupina, jejíž rejdy na počátku září zarazili detektivové Národní protidrogové centrály.

Zraněné vyřezávali při cvičení z auta i autobusu

Slaný – Desítky zraněných, jimž bylo třeba poskytnout pomoc po srážce autobusu obsazeného cestujícími a osobního automobilu. Takový byl námět cvičení prověřujícího všechny základní složky integrovaného záchranného systému, které se ve čtvrtek konalo u osady Trpoměchy nedaleko Slaného.

Tresty za ubití bezdomovce soud lehce zmírnil

Praha - Tresty za loňskou vraždu 69letého bezdomovce z Kladna, kterého pachatelé velmi surově umlátili týden před Vánoci v sítenském údolí, upravil ve středu odvolací senát Vrchního soudu v Praze.

Letitý boj o spoluautorství soch lidických dětí sochař Hampl vyhrál

Praha – Pravda vítězí, ale dá to fušku. Těmito slovy kvitoval v úterý sochař Jiří Hampl verdikt Vrchního soudu v Praze, kterým se po letech sporů dočkal uznání: odvolací senát kývl na stanovisko středočeského krajského soudu, který dal sochaři za pravdu už v minulosti. Postavil se na Hamplovu stranu ve sporu o Hamplovo jméno, jehož doplnění se sochař domáhal na informační desku u monumentálního sousoší dominujícímu Památníku Lidice. Sousoší lidických dětí zavražděných nacisty za druhé světové války. Podle úterního verdiktu má lidický památník doplnit prezentované informace o uvedení Hampla jako spoluautora. Ani pravomocné rozhodnutí ovšem ještě nemusí znamenat konec soudních tahanic. František Vyskočil zastupující památník již při odchodu z jednací síně hovořil o dovolání k Nejvyššímu soudu ČR.

Za smrt po bodnutí nožem vyměřil soud ženě z Bratkovic šest let

Praha -  Na šest let do věznice s dozorem poslal v pondělí Krajský soud v Praze ženu seniorského věku, která podle verdiktu loni 24. listopadu kolem deváté večer zavraždila o generaci mladšího partnera. Stalo se to v domě plném ubytovaných lidí v malé osadě u Černuce nedaleko Slaného. Tím, že žena obžalovaná z vraždy partnera neuvedla, co se stalo, si podle soudu neprospěla.

Na místě činu byli, ale brutální mord odmítají

Kladno, Praha – Kalhoty měli od krve všichni, i když teď házejí vinu jeden na druhého. Tak na sklonku loňského roku hodnotili policisté trojici nezaměstnaných mužů podezřelých z toho, že loni v noci na 18. prosince pod mostem v sítenském údolí v Kladně násilným útokem zavinili smrt 69letého bezdomovce. Posouzením viny a určením podílu jednotlivých vazebně stíhaných obžalovaných na mordu, kdy není velkou nadsázkou tvrdit, že oběť byla rozdupána, se tento týden začal zabývat Krajský soud v Praze. Za čin spáchaný s mimořádnou surovostí by v případě uznání viny mohly padnout až výjimečné tresty.

Drogový gang prý mohl získat až 70 milionů korun

Kladensko, Praha – Drogy byly k mání v drogerii. Znělo by to logicky; kam jinam se vydat pro návykové látky, jestliže se pro mléko chodí do mlékárny a třeba pečivo je k dostání v pekařství? Jenže takový pervitin, to vážně nejsou housky na krámě. Jeho nabídka je nelegální, což si dobře uvědomoval i 54letý prodejce, figurující mezi zadrženými v rámci rozsáhlé policejní operace nazvané Masakr.

Lupiče prozradila nakousnutá rukavice

Kladensko – Na sérii loupežných přepadení, páchaných v lednu a v únoru ve Středočeském kraji a na Ústecku především na benzinových pumpách, se podíleli muž z Kladenska a jeho partnerka. K tomuhle závěru dospěli mostečtí kriminalisté, kteří za pomoci zásahové jednotky podezřelou dvojici zadrželi v domě na Kladensku. Oba byli obviněni z loupeže ve spolupachatelství; společně s nimi vyslechl stejné obvinění ještě ženin bratr. Oba muži skončili ve vazbě, žena je stíhána na svobodě.

Osmnáct let za útok na partnerku soud nezměnil

Praha – Osmnáctiletý trest, který Jiřímu W. (46) z Kladna vyměřil Krajský soud v Praze za pokus o brutální vraždu bývalé manželky, ve středu pravomocně potvrdil odvolací senát pražského vrchního soudu. Neuvěřil historce o tom, že loni 13. dubna chtěl Jiří W. jen pomoci ženě, jíž předtím ublížili jeho známí, kteří mu slíbili, že jí domluví, aby změnila své chování.

Za čtyři výstřely a třináct bodnutí soud vyměřil 18 let

Praha – Slova obžalovaného o tom, že jen chtěl pomoci bývalé manželce, kterou v dubnu v ulici U Vodojemu v Kladně postřelili a pobodali jiní dva muži? Nesmysl! Tak viděl trestní senát Krajského soudu v Praze smutný případ likvidačního útoku, přičemž neměl nejmenší pochybnosti: vina byla prokázána v plném rozsahu, navíc se dotyčný sám usvědčoval svým chováním.

Mladíka uprchlého z ústavu nejspíš skrývají kamarádi

Praha, Kladno – S žádostí o pomoc se ve čtvrtek obrátili na veřejnost pražští policisté pátrající po šestnáctiletém Janu Hrbkovi, který utekl z diagnostického ústavu v Krči. Mladíka, který pochází z Kladenska, tam svým usnesením poslal kladenský soud. "A jde o notorického útěkáře", poznamenal Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Pokus o vraždu ženy obžalovaný odmítá

Praha, Kladno – Čtyřikrát vystřelil 
z nelegálně držené pistole ráže 6,35 mm a třináctkrát bodl nožem. Takový byl podle obžaloby útok, ze kterého se 46letý Jiří Werner nyní zpovídá před Krajským soudem v Praze. Podle kriminalistů se 13. dubna časně ráno pokoušel v Kladně zavraždit o tři roky mladší bývalou manželku mířící do zaměstnání a způsobil jí závažné zranění. Obžalovaný to odmítá.

AKTUALIZOVÁNO

Vlak na Masarykově nádraží v Praze nedobrzdil a vjel na peron

Praha /FOTOGALERIE/ - Obrovská rána, kterou tři čtvrtě hodiny před půlnocí slyšeli lidé v širším okolí, provázela nehodu, jež v noci na středu vyřadila z provozu Masarykovo nádraží v centru Prahy. Souprava CityElefant z Českého Brodu před půlnocí při zastavování nedobrzdila, projela návěst zakazující jízdu, pak prorazila zarážedlo na konci koleje číslo 3 - a vjela až do nádražní haly.

Jak zemřel muž nalezený u silnice?

Velké Přílepy – Za jakých okolností muž zemřel – a co pravdy může být na spekulacích, že ho někdo převážel autem už mrtvého? To jsou dvě zásadní otázky, na něž kriminalisté z Prahy-západ hledají v souvislosti s nálezem mrtvého těla u silnice poblíž Velkých Přílep. Hned za hranicích Kladenska.

Pětice policistů podezřelých 
z násilí zůstává ve službě

Praha, Slánsko – Vysvětlovat okolnosti svého zákroku ve Studeněvsi u Slaného budou muset příslušníci kladenského územního odboru policie, kteří byli loni v listopadu přivoláni k napadení mladé ženy jejím přítelem. Zpráva záchranné služby hovořila o tom, že dotyčný ženu ohrožoval nožem. To, co na místě ukázali uniformovaní strážci zákona, ale také nebylo jednáním v rukavičkách.

Strážníkovi, který zabil autem chodce, zmírnil soud podmínku

Praha, Kladno – Zmírnění podmíněného trestu uloženého před čtvrt rokem kladenským okresním soudem se v úterý dočkal u Krajského soudu v Praze čtyřiatřicetiletý strážník Lukáš Slanec, který loni 27. května seděl na místě řidiče blikajícího služebního vozu, pod nímž zemřel chodec. Z původně uloženého trestu dvacet měsíců odvolací senát ubral pět měsíců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení