V 6. minutě sice propásl svou první z mnoha šancí útočník Kladna Šilhan, ale hned následný roh kopl Vincenc na bližší tyč a teplický Smrž si ho nešťastně srazil do vlastní sítě.

Tenhle gól rozhodl, protože domácí pohříchu další možnosti nevyužili. Šilhan už do půle dvakrát vystrašil brankáře Valeše, po obrátce zmařil ještě větší tutovky. „Dnes mi nebylo přáno,“ ucedil trochu zklamaně po utkání. Ale velkou šancí pohrdl také Čurda, po obrátce i střídající Severin a další ze zkušenějších hráčů F. Mašanský. „Dnes asi střelci nechali svůj prach zvlhnout někde pod peřinou, protože branek jsme doopravdy měli přidat víc,“ uznal trenér Kladna Radek Duda.

Místo toho málem udeřilo na druhé straně. V 90. minutě se mladičký výběr Severočechů (průměr základní sestavy byl rovných 20 let, Kladno 22,45) dostal do jasné šance, jenže Pavlíček zakončil mimo. Už předtím gólman Kladna Tesař nešťastně nakopl atakujícího Valentu a byl rád, že se meruna odrazila mimo. „Ve fotbale to tak bývá, že když nedáte šance, soupeř to v závěru otevře a jednu možnost si vytvoří. Naštěstí ji nedali a v extrémním počasí máme tři body,“ dodal Radek Duda.

SK Kladno B – FK Teplice B 1:0 (1:0). Branka: 6. vlastní Smrž. Rozhodčí: Haltuf – Richtár, Vlasjuk.

Kladno B: Tesař – Výborný, Nejedlý, Rada, Jaráb – T. Rouček, Vincenc, Čurda, Jánoš (63. Severin) – F. Mašanský, Šilhan (77. Svoboda).

Teplice B: Valeš – Müller, Jelen, Beran, Šalda – Pavlíček, Mirga (46. Slakoper), Karrmann, Smrž – Valenta, Šollar (63. Macháček)­.