"Jsem překvapený, ani jedno ocenění jsem nečekal," připomněl kladenský obránce druhou poctu. Mužem zápasu s Teplicemi ho zvolil největší český sportovní deník.

Borec, kterého do extraligového dorostu Kladna před čtyřmi roky přivedl z Ústí nad Labem trenér Jan Suchopárek, zůstává při zemi. Dobře si uvědomuje svoje nedostatky.

"Jedním z nich je obratnost. Trénuji ji individuálně, třeba i doma u televize. Možná by nebylo špatné, kdybych si sehnal speciálního trenéra," přiznal teprve 20letý stoper debutující v nejvyšší soutěži na jaře 2007, kdy ho trenér Koubek postavil do duelu na Sgtrahově proti Slavii. Kladno uhrálo plichtu 0:0, velmi dobře hrající Beneš se ale ke konci půle zranil a musel odstoupit.

V nejvyšší soutěži nastoupil od té doby v deseti utkáních. Na první gólový zápis čeká téměř 700 minut. Proti Teplicím moc nescházelo aby zvýšil na 2:0. Brankář Severočechů Belic ale jeho gólovou hlavičku na brankové čáře kryl. "Byl to už několikátý zápas, kdy jsem měl šanci. Pokaždé mi chyběl kousek," litoval.

Z dvojice kladenských stoperů je tím, kdo se víc vrhá do ofenzivy. S parťákem a kapitánem týmu Lukášem Killarem si i v tomto směru vyhovují. "Trenéři říkají, že když je šance, tak má jeden z nás vyjet," vysvětlil, proč je často vidět před bránou soupeře.

Na venek vypadá Vít Beneš jako tichý mladý muž. Opak je ale pravdou. Asistent trenéra Stanislav Hejkal je v názorech hodně otevřený. U Beneše neudělal výjimku. "V kabině je pěkně drzý. Je to takový vůdce mladých. To je ale v pořádku," řekl kouč a dodal, že nominace jeho svěřence mezi hráče kola jej nepřekvapila."

"Je na tom výborně fyzicky, nevynechá souboj a má dobrou organizaci hry. Ligu začíná zvládat i mentálně a u soupeřů už začíná mít respekt," prohlásil Hejkal, jenž se neobává, že by úspěšný víkend mohl mladému borci zamotat hlavu.

"S pevnou rukou může počítat," prohlásil trenér, jehož tým má v obraně kýženou velkou konkurenci.