VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Blažej: Rajchl je sázka na jistotu

Kladno – V pátek se bude volit nový předseda fotbalové asociace České republiky. Bude to soubojmezi dosavadním místopředsedou svazu Jindřichem Rajchlem a jabloneckým bossem Miroslavem Peltou.

16.9.2011
SDÍLEJ:

Losovací aktiv OFS Kladno (16.7. 2011), František Běhounek a Petr BlažejFoto: Deník/ Rudolf Muzika

Jedním hlasem disponují okresní fotbalové svazy. Kladenský bude zastupovat místopředseda svazu Petr Blažej.

S jakým pověřením odjíždíte do Prahy?
Od výkonného výboru jsem dostal mandát volit za předsedu Jindřich Rajchla. Při hlasování ve výkonném výboru dostal pět hlasů ze sedmi.

Proč jste se rozhodli právě pro něj?
Nevím, na základě čeho se rozhodli ostatní, pro mne bylo nejdůležitější, že není spojený s žádným klubem. Vidím v něm velký potenciál. Je to mladý ambiciózní člověk. Několikrát jsem s ním měl možnost mluvit a působil na mě pozitivním a charakterním dojmem.

Hrálo ve vašem rozhodnutí roli, že má zkušenosti ze řízení svazu?
určitě to je jeho výhoda, vidím v něm pokračovatele práce Ivana Haška, který se snažil získat více finanční prostředky pro řekněme menší části FAČRu jako jsou okresy. To se mu dařilo a já nemám důvod nevěřit tomu, že to bude pokračovat dál. Pro mě osobně je to sázka na jistotu.

Ptám se vás jako ligového rozhodčího: Nelitujete, že nakonec nekandiduje vaše už bývalá kolegyně Dagmar Damková, dnes předseda komise rozhodčích FAČR?
Jako rozhodčí jsem toho nelitoval, poněvadž je mojí předsedkyní a myslím, že vedení komise rozhodčích jde správnou cestou. Kdyby byla ještě členkou výkonného výboru, tak by to bylo ideální. Ještě se otvírá možnost, že pokud bude zvolený Rajchl, bude se volit i místopředseda a tady by byl prostor pro paní Damkovou.

Hezky o ní mluvíte, není to také tím, že je vaše nadřízená?
Není. Je to člověk, jehož si vážím, a který ve fotbale něco dokázal. Navíc si myslím, že komisi rozhodčích by měli vést zejména rozhodčí.

Poněkud jsme sklouzli od původního tématu, ale přesto se ještě zeptám: Myslíte, že pozice paní Damkové v čele rozhodčích se promítne i do dění v nižších soutěžích, kde ze strany sudích i jejich vedení přece jen dochází k nepravostem?
Myslím, že ne. Okresní a krajské komise mají svoji samostatnost. Záleží na lidech, koho si do nich zvolí.

Autor: Jiří Nagy

16.9.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení