Sokol Braškov -Sokol Dobřichovice 0:3 (0:3)

Braškov během dvou zápasů nasázel hned deset branek a získal plný počet bodů. Tahle forma mohla předpovídat, že by lídra soutěže mohl hodně potrápit. Chyba lávky. Dobřichovicím stačilo předvést solidní výkon v první půli a tříbrankový náskok uhájit ve zbývajících pětačtyřiceti minutách. „Byla to otázka prvního gólu, pak už to bylo v naší režii,“ hodnotil po utkání hostující kouč Vítězslav Mojžíš.

Domácí věděli, že si musí dát obzvláště pozor na robustního útočníka Petra Kalivodu. Marná snaha – v 9. minutě uklidil hlavou pod břevno po rohovém kopu Větrovce a za jedenáct minut dorazil míč do branky podruhé. „Znali jsme jednoho hráče a právě jeho. Bohužel jsme ho v první půli neudrželi,“ hlesl domácí stratég Jaroslav Želina.

Snížení byli Želinovi svěřenci nablízku. Ve 43. minutě vyrazil Tichého bombu z přímého kopu brankář Socha k Maňkošovi, jenže ten z bezprostřední blízkosti přestřelil. Jak? „Z malého vápna zamířil až nad pletivo za brankou. Vlastně skoro až na dálnici,“ ukazoval Želina směrem na místa, kam míč po Maňkošově střele prakticky zamířil.

A Dobřichovice ještě do poločasu trestaly. Debnár se jenom podíval, kde stojí gólman Kohout, a z běhu z halfvoleje ukázkovým obloučkem vymetl pavouky ve vzdálenější šibenici. „A tahle krásná branka rozhodla,“ věděl braškovský kouč.

Braškov se po přestávce zlepšil. Dobřichovice se však dokázaly smělým útokům soupeře nakonec ubránit a výsledek 0:3 udržet. „Na to, že jsme byli horší, nebyli tak aktivní, tak jsme ty šance měli. Ale neproměnili jsme je,“ litoval Želina. „Soupeř tam měl dvě nebo tři gólovky, bylo štěstí, že je neproměnil. I když vedeme po poločase, snažím se klukům vnutit, že to nebude ještě jednoduché. Jenom se to potvrdilo,“ zakončil Mojžíš.

Branky: 9. a 20. Kalivoda, 45+1. Debnár. Rozhodčí: Zuskin – Šimůnek, Kabyl.

Braškov: Kohout – Piešťanský (39. Bach), Pokorný, Fridrich, Kučera – Maňkoš, Veselý, Tichý (62. Hlavatý), Repaský (46. Přichystal) – Duda, Nachtigal.

Dobřichovice: Socha – Swider, Kolín, Smiovský, Elsner – Větrovec (75. Chaloupka), Krajčí, Bouška, Vršecký (85. Rosol) – Debnár (58. Mašek), Kalivoda.