VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brejník nechybuje, alespoň v testech ne

Kácov - Před nadcházející fotbalovou sezonou je důležité prověřit i rozhodčí, kteří utkání řídí. Výjimkou nebyli ani krajští sudí, kteří se podle zařazení na listinu B třídy, A třídy a krajského přeboru, sjeli o víkendu do školicího střediska Kácov.

2.3.2011
SDÍLEJ:

Aleši Brejníkovi se v jeho rozhodcovské kariéře daří. V kraji dostává moře povedených zápasů, v testech strčil do kapsy všechny kolegy. Foto: Foto: B. Joglová, text: R. Muzika

V pátek se semináře účastnili zástupci krajského přeboru a jednotlivci zařazení do programu talent – mentor. O den později byli testováni arbitři I. A třídy a neděle připadla I. B třídě.

Seminář začínal vždy ranním testem, který čítal 40 otázek z pravidel fotbalu, poté bylo na programu video DVD UEFA, jenž komentoval Václav Holý – člen komise rozhodčích SKFS. Po zhlédnutí několika situací ze surové hry, hrubého nesportovního chování, teamworku a simulací hráčů na hrací ploše, se rozhodčí odebrali k druhému písemnému testu, který měl opět 40 otázek.

Zajímavé z kladenského pohledu je, že zdejší soudce Aleš Brejník neudělal v testu ani jednu chybu a byl tedy nejlepší. Bohužel na trávníku to občas tak slavné není.

Po dopoledním programu následoval oběd a videotest, v němž bylo promítnuto 13 situací ze hry a rozhodčí psali, jaký kop by nařídili, zda by udělili osobní trest a jak by přestupek popsali v zápise o utkání.

Následně si prohlédli video FIFA, které má trochu jiný výklad než UEFA. Toto DVD měl pod patronem bývalý ligový soudce Karel Bohuněk z úseku delegátů.

Další přednáška patřila Zdeňkovi Taschovi, také členovi komise rozhodčích SKFS, který se zabýval popisem přestupků v zápisech.

Předposlední prezentaci absolvovali rozhodčí pod vedením Pavla Mareše, jenž rozebíral přípravu na utkání a vystupování sudích. V programu nemohla chybět ani řeč kladenského Miroslava Maurera, který kontroluje, zda zápisy byly vyplněny podle stanovených norem a nejsou v něm patřičné nedostatky. Ty byly na konkrétních příkladech ukázány a vysvětleny.

Závěrečné slovo, stejně jako to úvodní, měl předseda komise rozhodčích SKFS Miroslav Liba. Vyhodnotil testy a oznámil termín fyzických prověrek, které se uskuteční začátkem dubna.

Bianka JOGLOVÁ, Rudolf MUZIKA

2.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Ilustrační foto

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení