Bravo Kladno, byla to paráda!

Kladno - Žádné taktizování, žádný zanďour. Mezi Kladnem a Brnem se hrál ve 22. kole Gambrinus ligy hlavně v první půli útočný, kombinačně kvalitní fotbal a diváci se v žádném případě nenudili. Kladenští byli nakonec za výtečný výkon - nejlepší domácí v sezoně, odměněni zlatými třemi body. "Musím tým pochválit za to, že ze něj bylo cítit, že jde za vítězstvím," pochvaloval si trenér Martin Hřídel.

5.4.2009

Utkání bylo hodně bojovné a místy i velmi tvrdé, to zejména v druhé půliFoto: Bohumil Kučera

Na špičkové úrovni první části měly zásluhu oba celky. Víc ostřejších zákroků musel tasit brněnský brankář Lejsal, jenž kryl šanci Zoubeleho i sraženou střelu Szaba. To jeho protějšek Pavlík měl štěstí při tečovaném trestňáku Kalivody, po němž skončil míč na břevnu, Mareček zase přestřelil prázdnou bránu. "První dvacetiminutovka byla na české poměry opravdu hodně ofenzivní," uznal trenér hostů Miroslav Beránek.

Kladenské ochozy se rozjásaly krátce po přestávce. Ve 48. minutě prodloužil Šilhan hlavou dlouhý aut Strnada a Drsek ve vyložené pozici trefil těsně kolem nohy Lejsala – 1:0. Byl to jeho první ligový gól v kladenském dresu.

Nezvládnutá standardka nazlobila kouče hostů. "Chtěli jsme hrát aktivně i druhý poločas, bohužel po situaci, na kterou jsme se celý týden připravovali, jsme inkasovali. Gól na hráče dolehl a naše hra už nebyla dobrá," konstatoval Beránek, jenž ocenil defenzivu vítězů. "Proti kompaktní obraně nám chyběla kvalita. Kladno vyhrálo zaslouženě."

Výborně hrající domácí se ani pak neuchýlili k bránění a nadále zaměstnávali obranu Brňanů. Bartoš hlavičkoval jen do Lejsalových rukou a Hajníkův trestňák brněnský gólman lovil pod břevnem. Sami hosty v podstatě k ničemu nepustili, a to ani v závěru, kdy svoji aktivitou otupili počínající nápor soupeře.

"Snažili jsme se hráčům dostat do hlavy, že kdybychom vedli, nesmíme výsledek bránit, spíš náskok zvýšit, a to se nám povedlo," těšilo Hřídela, jenž ocenil kvalitní výkon týmu, přesto vyzdvihl dva borce. "Szabo a Šilhan byli motory," uzavřel.

Kladno – Brno 1:0 (0:0)
Branka: 48. Drsek.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Drsek, Beneš, Hajník – Bartek, Strnad, Szabo 1 (88. Dubský), Zoubele (71. Cigánek) – Klinka (90. Holub), Šilhan. Trenér Hřídel.
Brno: Lejsal – Smutný (59. Dvornik), Švejnoha, Živný, Okleštek (82. Rabušic) – Mareček, Kalivoda, Schneider (59. Heinz), Šural – Pospěch, T. Došek.
Rozhodčí: Jílek – Chytil, Peřina. ŽK: Hajník – Schneider. Diváci: 2318.

5.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska!

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.