Kladno mělo říz, lepší než Budvar

České Budějovice, Kladno - Podruhé v sezoně se podařilo volejbalistům Kladna porazit obhájce titulu České Budějovice. Tentokrát to bylo na palubovce soupeře, kde dosud nejlepším výkonem dali hezký dárek k 26. narozeninám svého lídra - nahrávače Skladaného. Nejlepší pozvánka na sobotní zápas se Zlínem (18).

16.11.2009 2

Domácí Motys útočí proti kladenskému dvojbloku ve složení Linz – Sobotka.Foto: Kamil Jáša

Vicemistr nedovolil domácím ani set, ale dvě koncovky byly hodně dramatické. „I podle statistik jsme odehráli nejlepší utkání,"pochvaloval si kouč Jindřich Licek.

Středočeši po vlažnějším začátku první sady zlepšili útok a také přihrávku, byť při její krátké krizi přišli o dvoubodový náskok. Díky kvalitnímu servisu však získali rozhodující náskok a Böhmem sadu ukončili na první pokus.

Drama nabídl druhý set. Kladno v něm otočilo čtyřmi body na 13:16 a náskok si drželo až do koncovky, v níž se ale po Motysově prasátku domácí dostali na dostřel. Ubránili čtyři setboly, ale pátý po tvrdém Sobotkově servisu už ne.

Dva nula na sety vedlo Kladno na jihu Čech i v posledním utkání finálové série. Nakonec ale podlehlo. „Ani jsem si to neuvědomil, ale třetí set vypadal skoro stejně jako tehdy,“ mínil Licek.

Domácí ho měli rozehraný nejlépe. Většinou měli navrch dva body, avšak Sobotkovo eso převážilo stav na stranu Kladna. Jinak výborný Svoboda ale útokem do autu svůj tým nedotáhl k mečbolu. Na druhé straně Jihočeši nezvládli dvě možnosti ukončit set a hosté šestým úspěšným blokem Sobotky proměnili první mečbol.

Trenér Kladna Jindřich Licek přiznal, žečekalnáročnější průběh. "Domácí nejsou úplně v pohodě.Udělali podstatně víc nevynucených chyb.Soupeře jsme nedostali do hry.

Jeho protějšek Petr Brom připomněl dvadůležité momenty. "Kvalitní servis Kladna, s tím jsme se nedokázali poprat, na to navazovaly další činnosti, my nedokázali složit těžké míče. Kladno dobře bránilo, my měli potíže s přihrávkou. Druhá věc? Když jsme míč narazili, vymysleli jsme ptákovinu, plus zodpovědnost v důležitých chvílích."

České Budějovice – Kladno 0:3.

Sety:
-20, -24, -25. Čas: 94 minut.Rozhodčí: Krsek, Švejda. Diváci:650.

Č. Budějovice: Sládeček, Motys, Čajan, Fila, Sukuba, Mach, libero Habada. Střídali:Dvořák, Michálek, Pochop.

Kladno: Linz, Sobotka, Skladaný, Fokt, Böhm, Svoboda libero Minařík. Střídal: Diviš.

16.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Krimimix: Rozbitá výloha, vykradené auto i opilá cyklistka

Trenér kladenské U19 Brabec má ze sezony obavy

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna.

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.