Ale dosti palcových titulků, dost vykřičníků. Tentokrát to mezi Vraným a Slaným přehecované nebylo. Domácí si mnou ruce, protože 26 bodů v I. A třídě ještě nikdy nenasbírali. Slanému zhruba tři body ke spokojenosti schází, ztratilo je ale jinde.

Duel byl zajímavý nejen z hráčského a diváckého pohledu, ale i trenérského. Derby si totiž poprvé jako hlavní koučové vyzkoušeli domácí Jiří Pazdera a hostující Richard Svoboda, někdejší hráčská ikona soupeřovy strany.

Do poločasu vládli zápasu přece jen víc favorizovaní domácí, kteří v derby ještě nikdy neprohráli. Výsledkem jejich snahy bylo několik šancí, ale jediný gól, který ve 21. minutě vstřelil ještě loni slánský Urban po přesném centru Galbavého. Ten později zařídil pro Sokol další tutovku, po faulu na něj se kopala penalta, ale jindy jistý exekutor Maliňák zamířil vedle Kudrnovy brány!

Duel byl nakonec zajímavý do posledních minut. Slaný se totiž ve druhé části zvedlo, najednou bylo lepší a sahalo po vyrovnání.

Zmrazil ho ale kdo jiný než tradiční derby kanonýr Bauer, který sice jen střídal, ale v 82. minutě svou pověst žolíka potvrdil, krásně se otočil kolem beka a zavěsil na 2:0.

Zdálo se hotovo, ale domácí euforie byla moc velká, hráči se včas neseřadili do postů a Slaný ihned po rozehrání snížilo, když Mrština přešel tři borce a předložil Hadrikovi.

Ten měl po chvíli na kopačce i vyrovnání, jeho ránu po rohu ale obránci tečovali mimo a z následných dvou standardek se už také nic nestalo, byť byly nebezpečné.

Hosté se pak trochu hněvali na sudího Švagra, že nic nenastavil a radovat se mohli Vraňáci.

„No, oslava byla zprvu trochu toporná. Druhá půlka se nám nepovedla a viděli to i kluci. Ale jinak máme radost. Už mohu prozradit, že poslední tři zápasy jsme toužili vyhrát a povedlo se. Napravili jsme tak zbytečnou ztrátu v Černolicích,“ ulevil si Jiří Pazdera.

Richard Svoboda, jenž ve Vraném prožil krásné hráčské roky, byl trochu smutný. „Ve Vraném mě sice přivítali pěkně, děkuji jim za to a byl to zážitek. Ale mrzí mě, že jsme aspoň nevyrovnali. Do půlky byli sice domácí lepší, ale po ní zase my,“ hodnotil lodivod, jenž v úvodu podzimu zažíval při těžkém losu a prohrách zlé časy, ale postupně tým dal dohromady a v žaludku mu leží snad jen domácí prohra s Velkou Dobrou.