Brandýsek dostala hostouňská modla Motlík

Hostouň - Pro sestupovou téměř definitivu si dojeli fotbalisté Brandýsku do Hostouně, kde sice podali slušný výkon, ale v poslední době trápící se celek domácích probudil uzdravený Motlík.

11.5.2010 13

Sokol Hostouň - Sokol Jeneč 0:2 (0:2), I.B. tř., sk. B, 16.k. - 25. 4. 2010Foto: Foto: Bohumil Kučera

Oba týmy potřebovaly zvítězit, přesto se prvním poločasu odehrávala hra převážně od vápna k vápnu a k vidění bylo málo šancí na obou stranách. Hosté ze zajištěné obrany podnikali nebezpečné brejky, ovšem na dostřel domácí svatyně se nedostávali a Hostouň se zdlouhavou kombinační hrou nedovedla prosadit.

Klíčový moment přišel ve 35. minutě, kdy si obnovil zranění Vlček a přišel vyléčený Motlík. To se později ukázalo jako rozhodující tah domácího trenéra Mužíka.

Nejprve se v 52. minutě dostal ve skumáži k míči Kala a hosté šli do vedení. To ovšem netrvalo dlouho. Ihned z protiútoku se hlavou trefil Motlík a v 57. po souhře Motlíka s Kubátem rázem vedli domácí 2:1. A mohlo pro být ještě lépe. V 60. minutě nejprve Kubát orazítkoval hlavou břevno a z následujícího rohu opět Kubátovu střelu vykopl Šulda z prázdné brány.

I za stavu 2:1 hosté hlavně pozorně bránili, neustále hrozili svými brejky, ale postupem času jim docházely síly na zakončení. A tak domácí potřebné vítězství udrželi a po třech porážkách se konečně mohli radovat z tříbodového zisku. „Snad nás to odrazí k lepším výkonům, deka na nás pořád leží,“ konstatoval manažer Hostouně Miroslav Vlček.

Hostouň – Brandýsek 2:1 (0:0). Branky: 53. Motlík, 57. Kubát – 52. Kala. Rozhodčí: Herda.

Hostouň: Kukelka – Vlček (35. Motlík), Elman, Černý, Jančár – Seidl, Kubát, Brabec (80. P. Kohout), Žíla (90. Hlava) – Teniak, Bouška.

Brandýsek:
Duda – Šulda, Hink, Tesař, Zatloukal – Grubner, Sedláček, Propílek, Kala – Pokorný (78. Stibor), Vaněk (74. Pacek).

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 13

Velvary (v zeleném) prohrály v MOL Cupu s Hradcem Králové 0:1.

Velvary: nejde to, dře to

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Kladno si poradilo i s Arsenalem

Kladno - Trenérovi Kladna Janu Pejšovi nejde závidět. Sotva se mu některý z hráčů uzdraví, uvolní místo na marodce jinému. Do utkání v České Lípě nemohl nastoupit Tomáš Procházka a už po pěti minutách se s poraněným kolenem poroučel ze hřiště kapitán Václav Kalina…

Hostouni tentokrát nepřálo štěstí

Chomutov - Fotbalová Hostouň před týdnem otočila zápas s Motorletem. Na severu Čech v Chomutově ale dovolila domácím totéž. Vedla 2:1, aby nakonec odjela z pěkného, oboustranně ofenzivně laděného utkání s pětigólovým přídělem.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.