Čechie Velká Dobrá – SK Nový Knín 4:2 (4:1)

Utkání bylo od úvodních minut velmi opatrné, dít věci se začaly až po čtvrthodině hry, kdy padla úvodní branka. Na hranici vápna se ocitl hostující Foltýn, našel napravo volného Vostrého, kterého nikdo neatakoval a z mírného úhlu zakončil k tyči do protipohybu brankáře. Za čtyři minuty už bylo na stánku Jaroslava Šiftance mezi domácími fandy o něco veseleji. Po velkém zmatku ve vápně Nového Knínu byl stažen k zemi Duda a k penaltě se jako správný kapitán postavil Jícha. I když gólman Weber vystihl směr, Jícha vyrovnal přesně k tyči. Stejný hráč za další čtyři minuty obelstil ofsajdovou past i knínské obránce, dlouhý centr Neubergera si elegantně zpracoval na prsa a podél Weberova těla otočil na 2:1.

Po půlhodině hry přišel nejkrásnější moment zápasu. Zelenka z necelých 30 metrů vypálil a kroucený míč neuvěřitelně zapadl do pravé šibenice – 3:1. „Nebyla to sice v mé bohaté kariéře nejkrásnější branka, ale určitě mě potěšila. Byla velmi důležitá,“ radoval se útočník.

Zápas se poté na chvíli odmlčel, domácí přesto zvýšili na dostatečný třígólový náskok v nastaveném čase prvního dějství. Po centru do vápna napálil nejprve tyčku Machek, obrana Knína neuhlídala dotírajícího Jíchu se Stolárem a právě od něj se balón odrazil padáčkem do sítě.

Druhá půle už zajímavá příliš nebyla a vyložených šancí ubylo. Tu jedinou proměnil a zajistil snížení hostům Vostrý, jenž si stáhl dobře balón a přízemní dělovkou z 25 metrů k tyči dovršil velmi pohledné klání.

„Vyhráli jsem zaslouženě, po prvním poločase bylo rozhodnuto,“ stručně zhodnotil domácí kouč Milan Závodský. „Chyběli nám tři hráči základní sestavy a po takových individuálních chybách při každé inkasované brance jsme nic jiného čekat nemohli,“ uvedl na opačné straně trenér Josef Frait.

Branky: 20. a 24. Jícha, 30. Zelenka, 45+1. Stolár – 16. Vostrý, 64. Foltýn. Rozhodčí: Drábek – Šťastný, Malý.

Velká Dobrá: Červenka – Polák, Dufek, Stolár, Lev (89. Elman) – Bílek, Machek, Duda, Neuberger (56. Nosek) – Jícha (79. Růžička), Zelenka.

Nový Knín: Weber – Šustr, S. Puchmajer, M. Puchmajer, Lomoz – Patetl, P. Fiala, Foltýn, Vostrý – T. Fiala, Achberger.