Slaný loni spadlo z1. A třídy. Jenže v soutěži o stupínek níže to nebylo o mnoho lepší. Vedení chtělo bojovat o čelo, ale klub končí vnemastném středu tabulky. „Jsem opravdu zklamaný, měl jsem úplně jiné představy. Je to hodně špatné,“ hovořil sklesle Hořejší. Práce sprvním týmem ho prostě přestala bavit. „Třeba na zimní přípravu jsme měli velice špatnou docházku,“ hledal jednu zpříčin neúspěchu.

Domácí Doksy byly lepším mužstvem. Pohoda, sehranost, kreativnost – to vše naopak Slanému chybělo. Útočník Mošnička byl pro hosty skoro neudržitelný, nicméně vprvní půli ještě neskóroval. Až když se vydal do útoku minutu před koncem Burant, vlnila se zaslouženě slánská síť.

Právě talentovaného Buranta by chtěly Doksy udržet i pro příští ročník. „Ale nejen jeho, i o Křivánka máme velký zájem. Pořád sDružcem jednáme. Ondra potřebuje ještě zklidnit, ale fotbalově nám hodně pomáhá,“ pochválil svého svěřence trenér Jiří Škvára. Burant opravdu patřil po celé jaro knejlepším hráčům.

Druhá půle moc hezkého fotbalu nenabídla. Mošnička Doksy svou přesnou trefou na 2:0 ze 64. minuty uklidnil, rozhodnuto však ještě nebylo. Kdo ví, kdyby pomezní o chvilku později nezvedl praporek na znamení ofsajdu a uznal Slanému branku.

„Ofsajd to nebyl,“ kroutil hlavou Hořejší. „My jsme si sem přijeli zahrát fotbal, jenže rozhodčí jako tradičně domácím připískávali,“ čertil se. Ačkoli ještě přesně technicky zamířil tři minuty před koncem mezi tři tyče Hrubík, na zvrat to Slanému nestačilo. Ani závěrečné emoce na výsledku 2:1 nic nezměnily.

„Pro nás byla sezóna jako pro nováčka soutěže hodně úspěšná. Mnohdy jsme navíc neměli kompletní sestavu, chyběl nám třeba Junek nebo Kostka. Měli jsme některé výpadky, ale většinu zápasů jsme zvládli. Takže já musím být spokojený,“ měl radost zuplynulého ročníku domácí Škvára.

SK Doksy – SK Slaný 2:1 (1:0)
Branky: 44. Burant, 64. Mošnička – 87. Hrubík. Rozhodčí: Nusl – Brejník, Bečka. ŽK: Volf, Mrština. Diváci: 80.
Doksy: J. Zlata – Urban, Steckovič, Burant, Křivánek – R. Zlata, Vlasatý, F. Barták, Marek Mařík – Korpa, Mošnička.
Slaný: Kudrna – Kun, Hrdlička, Kozelka, Průcha, Hořejší, Volf, Hrubík, Mrština, Cimrman, Husárek. Střídali: Kuba, Peška.