Starší dorost k němu měl blízko. Svěřenci trenéra Martina Čurdy vedli od 19. minuty 1:0, předváděli výborný fotbal, ale těsně před půlí po vlastní sérii tří rohů otevřeli obranu a po brejku smolně inkasovali. Také rozhodující branka z 58. minuty byla trochu smolná a toho kouč Čurda, jenž potom musel stáhnout kvalitní duo Švambera, Skořepa (nastoupili o tři hodiny později za dospělé béčko) litoval nejvíc.

„Góly jsme vůbec nemuseli dostat, trochu jsme je Slavii darovali,“ hlesl kouč, podle něhož byl soupeř byl chytřejší, ale domácí bojovnější. „Po druhém gólu Slavie jsme přešli do trochu křečovitého útoku, ale nestydím se za neproměněné šance a ztrátu bodů, podle mě to byl velmi jiskrný a nadstandardní zápas,“ komentoval duel trenér Kladna Martin Čurda.

Mladší céčko prohrálo sice rozdílem třídy 0:3, ale ani tady nebyl duel zdaleka jasný. Kladno dostalo první gól až třináct minut po obrátce, zbylé dva pak v poslední osmiminutovce. „po takovém výsledku zní divně, že jsme podali velmi dobrý výkon. Ale je to tak. Nicméně Slavie má lepší herní kvalitu a nakonec ji ukázala,“ řekl trenér Stanislav Hejkal, jenž měl nabitý sobotní program – nečekaně musel totiž zaskočit ještě u divizního mužského béčka Kladna.