„Rychlý gól nám pomohl,“ mínil brankář Michal Sedlák a naoko si postěžoval na nedostatek práce, poněvadž soupeř ho za celé utkání nedonutil k vážnějšímu zákroku. „Pro mne to byla taková devadesátiminutová rozcvička,“ pousmál se.

Ještě do půle přidalo Slaný Hořejším a Galbavým dva góly, přičemž Maroušek předtím trefil tyč. „Kdyby to bylo do přestávky 6:0, nikdo by se nedivil,“ konstatoval střážce slánské svatyně.

Po obrátce jeho tým lehce polevil, šance však měl i nadále – třeba konstrukci napálili Galbavý a Ahmed, jenž v závěru utkání přece jen upravil na 4:0.

Do posledních minut poprvé nastoupila letní posila do obrany Holly, který před zápasem absolvoval za volantem cestu z Chorvatska.

„Tím, že přišli noví hráči se zvedla konkurence. Naše hra se posunula,“ pochvaloval si Sedlák.

Před utkáním slánský klub poděkoval za dlouholetou kvalitní práci sekretáři Jozefu Kurillovi, jenž ve funkci končí.