Góly last minute měly kosmetickou roli

Slaný – Slaný jelo na trávník Brandýsu nad Labem. Ač patří do špičky tabulky fotbalové I. A třídy, byl by jakýkoli bodový zisk velkým překvapením, které se bohužel pro hosty nekonalo. Zápas skončil podle teoretických předpokladů ve prospěch suverénního lídra soutěže, jenž vyhrál 4:2.

25.4.2016

Slaný (ve žlutém) nečekaně doma prohrálo s Velimí. Foto: Foto: Josef Štulajter

Oba góly poražených byly z kategorie last minute, padly totiž až v posledních deseti minutách za stavu 4:0 a jak řekl slánský kormidelník Martin Nový, byla to ze strany hostů pouze kosmetická úprava výsledku.

Podle jeho slov byli domácí efektivní v koncovce, když se šesti šancí čtyři využili. „Pokaždé to jejich hráč výborně vyhodnotil. Vždy šel balon od lajny proti noze, odkud to uklízeli do brány," řekl s tím, že za celý zápas letělo do slánské šestnáctky minimum vysokých centrů. „Bylo vidět, že vědí, co mají dělat. Nebyly to náhodně sehrané akce."

Slánští si jeli konečně zahrát proti soupeři, který nebude betonovat. První poločas byl víceméně vyrovnaný a za bezbrankového stavu měli hosté po rohovém kopu Radou tutovku. Na druhé straně soupeř odvrácenou standardku se štěstím využil k vedení 1:0.

Druhá část už byla v moci kombinačně výborně hrajících domácích. „Výsledek vypadá relativně dobře, za druhou půli si soupeř jednoznačně zasloužil zvítězit," uvedl Nový.

Vedoucí mužstva Milan Šúr řekl, že domácí ukázali, proč kralují soutěži. „Mají řadu technicky dobře vybavených hráčů, rychlý přechod do útoku a pohotové střelce. Obranu pak diriguje nestárnoucí Sunkovský," řekl.

25.4.2016

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska!

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.