Hořejší je zpátky, ale k bodům to nevedlo

Slaný - Soužení fotbalistů SK Slaný v I. A třídě pořád není u konce. Do týmu se sice konečně vrátil uzdravený kanonýr Jakub Hořejší, ale gól nedal on ani jeho spoluhráči a tým podlehl Voticím 0:2. Slaný je společně s Týncem a Loděnicemi zatím jasně nejslabším mužstvem soutěže.

29.10.2013

Brankář SK Slaný Miloslav Jochman chvíli po zápase s Voticemi. Nálada nedobrá...Foto: Roman Mareš

Jindy výtečné Votice přitom tentokrát nehrály ve Slaném tak dobře jako jindy. Domácí si proti nim vytvořili dostatek šancí, a to včetně Hořejšího, jenže po něm lze chtít těžko zázraky, když šest neděle nehrál.

Zprvu to vypadlo, mže Slaný dopadne opět hrozivě, protože už V 1. minutě nabídl hostujícím hráčům Kozák velkou šanci. Ale po jeho špatné rozehrávce skončil míč po tečované střele jen těsně mimo. Pak už hráli i domácí. I hosté totiž hrubě chybovali, jenže Volf jejich minely nevyužil.

V 25. min. to opět trochu zaskřípalo ve votické obraně, míč získal Mrština, ale s jeho střelou z úhlu si brankář Soukup poradil. Minutu nato zase hostující Jonszta hlavičkoval nepřesně, když v tu chvíli byl na zadní tyči zcela sám.

Obě mužstva se v šancí střídala poměrně pravidelně až do konce zápasu, ale góly padaly jen do domácí sítě.

Domácí litovali hlavně tutovky Hořejšího ze závěru poločasu, kdy netrefil hlavou Mrštinův centr.

Rozhodující moment přišel v 56. minutě, kdy Slaňáci na polovině hřiště ztratili míč, hosté se po pravé straně dostali před Jochmana a akci nekompromisní střelou pod břevno zakončil Šlejmar. vyrovnat mohl z TK Kozák, jemuž se v pátek dařily rány ze střední vzdálenosti, ale Soukup bravurně vyrazil. Místo toho přišla druhá branka Votic. Tye ukázaly pěknou kombinaci, míč se  dostal ke střídajícímu Němečkovi, který tečovanou nemastnou neslanou střelou dostal míč za Jochmanova záda podruhé.

Domácí se pak sice snažili dál, v poslední desetiminutovce trefili Mrština s Pospíšilem tyčku, neujaly se ani další možnosti. A tak se narodila osmá prohra v řadě.

"Do sestavy se konečně vrátil Hořejší, jenže ani on, ani nikdo jiný nedokázal dát gól. Příležitostí jsme k tomu měli dostatek a Voticím stačil na výhru průměrný výkon. Naše mužstvo postihla chronická střelecká impotence, neboť pomineme-li první utkání sezony - pětigólovou výhru v Loděnici, pak ve zbývajících jedenácti zápasech jsme dali pouze sedm branek," hořekoval slánský vedoucí týmu Milan Šúr.

Slaný se ale nesmí vzdávat. Teď míří do Týnce, který je na tom prakticky stejně jako Slaný, pak míří na půdu letos průměrných Všenor a doma hostí Černolice, které také nejsou týmem z minulých ročníků.

SK Slaný – SK Votice 0:2 (0:0). Branky: 56. Šlejmar, 62. Němeček.

Slaný: Jochman – Klusáček, Čablík, Jirmann (82. Kostovčík), Kuba – Stibor, Pospíšil, Kozák, Volf (77. Nykl) – Hořejší, Mrština.

Fotogalerii z utkání najdete ZDE

29.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.