Favoritem derby byli jednoznačně hráči Lhoty, kteří i v oslabené sestavě vybrakovali Hvozdnici a teď se jim do sestavy všechny opory vrátily. Navíc Lhota přece doma neprohrává… Oproti tomu hostující Hostouň kazila v posledních týdnech, co se dalo a ještě ke všemu přišla o největší osobnost mužstva – zraněného Motlíka. Ten s ostatními diváky však nevěřícně sledoval, jak jeho tým vyhrál 2:0 a hlavně – opravdu zaslouženě.

Hostouň začala opatrně, aktivnější Lhota měla první šance (Vitásek, Hotový), ale před přestávkou Falout po rohu doklepl nepovedenou ránu Elmana a poprvé pokořil Šimka. Když pak v 68. minutě zvýšil po sólu na 0:2, bylo rozhodnuto.

Zápas se sice mohl vyvíjet úplně jiným směrem, to by ale lhotečtí pečlivě vyholení útočníci Podraný s Vitáskem museli svou nepěknější akci utkání přetavit v gól. Přišla těsně po obrátce, ale uzdravený brankář Kukelka rychle vyběhl a Vitásek mířil jen do něj.

Lhota – Hostouň 0:2 (0:1). Branky: 43. a 68. Falout.

Mnohem více si přečtěte o utkání v úterním Kladenském deníku (10.4.)