Elmanův vlastenec potopil Hostouň

Loděnice – Prvním soupeřem fotbalistů Loděnice byl v I.B třídě celek z nedaleké Hostouně. Týmy se v soutěži potkaly po dvanáctileté přestávce. Hostouň, která vyznává stejné barvy jako domácí celek, doplnila v letní přestávce kádr o několik hráčů a během letní přípravy s kvalitními soupeři nepoznala hořkost porážky.

22.8.2010

Lidice - Hostouň 0:0, I.B. tř. sk.B - 19.6.2010 / Rivalové na závěr sezóny smírně...Foto: Foto: Bohumil Kučera

Utkání brzy získalo náboj. Už v 5. minutě zahrávala Hostouň první rohový kop. Domácí obrana nevěnovala pozornost na hranici šestnáctky stojícímu vysokému Motlíkovi, který si neobtěžován naběhl na míč centrovaný na „desítku“ a výstavní hlavičkou nedal Patejdlovi šanci – 0:1. O tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Únik Herejta zastavil hostující obránce před pokutovým územím jen za cenu faulu. Novák poté ale z trestného kopu poslal míč do tyče.

Hostouň postavila před svým pokutovým územím hluboký blok, který se domácí fotbalisté nejdříve naivně pokoušeli překonat vysokými míči, se kterými si hosté, mající značnou výškovou převahu, bez obtíží poradili. Douša si poradil i se dvěma pokusy Herejta z trestných kopů a poté mohla ve 20. minutě udeřit znovu Hostouň.

To Vyskočil prohrál v pokutovém území naivně souboj s Vondrou, ale hostující hráč z dobré pozice domácí branku přestřelil. Přibývajícím časem se domácí fotbalisté vrátili ke kombinační hře, získali převahu a ve 32. minutě zaslouženě vyrovnali. Mráz vyvezl středem hřiště míč, přesnou přihrávkou uvolnil Herejta, a ten přízemní střelou k pravé tyči překonal Doušu – 1:1.

O dvě minuty později mohlo být pro domácí celek ještě veseleji. To Novák unikl obraně po pravé straně hřiště a přesným centrem našel na bližší tyči Herejta, který usměrnil míč podél brankáře jen do zadní tyče. V 40. minutě pak Mráz nevyzrál na Doušu a těsně před odchodem do kabin mohla výborně hrající dvojice Herejt – Novák dostat svůj celek do vedení. Jenže výsledkem pohledné akce byl jen třetí zásah do brankové konstrukce.

Druhý poločas přinesl méně vzruchu. Na hřišti se více bojovalo a jiskřilo, oba celky pozorněji bránily. Pokusy Mráze a Herejta hostující obránci na poslední chvíli stačili zablokovat a z ohrožení Doušy nic nebylo. Hosté získali v závěrečné půlhodině dlouhými míči herní aktivitu, ale vyloženou šanci si nedokázali vypracovat.

Když se už zdálo, že první mistrovské utkání skončí nerozhodným výsledkem, přišel rozhodující moment v 85. minutě. Bělecký získal na polovině hřiště míč, a poté poslal do úniku Nováka, který pak stříleným centrem hledal nabíhajícího Herejta. Hostující obránce Elman, ve snaze odvrátit míč před domácím hráčem, jej však tečí poslal přes vlastního brankáře do sítě – 2:1. Ve zbytku zápasu si už domácí nenechali cenné vítězství vzít.

Loděnice – Hostouň 2:1 (1:1).Branky: 32. Herejt, 85. Elman vlastní – 5. Motlík. Rozhodčí: Beran.

Loděnice: Patejdl - Frydrych, Kovač, J. Pospíšil, Baštář - F. Pospíšil (72. Bělecký), Dostál, Mráz, Vyskočil (70. Majer) - Novák, Herejt.

Hostouň: Douša - Elman, Eiset (72. Černý), Motlík, Vlček - Vondra, Kubát, Teniak, Jančár - Slanina, Bouška.

Jiří GALL

22.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.