Jeneč na Brazilce nestačila a skácela se ke dnu

Jeneč - Nádherné, barevné, podzimní odpoledne a trávník zalitý sluncem přivítal oba týmy z podpalubí aktuální tabulky I. B třídy, skupiny A. Netradiční soupeři si zapsali prvnívzájemné soutěžní utkání do svých dlouhých kronik, netradiční bylo také, aby na venkovském hřišti nastoupili v základní sestavě tři černí brazilští míčoví kouzelníci, kteří sice zřejmě nedosáhnou až do kanárkové reprezentace, ale svému rodišti rozhodně ostudu nedělali…

12.10.2010

Sokol Hostouň - Sokol Jeneč 0:2 (0:2), I.B. tř., sk. B, 16.k. - 25. 4. 2010Foto: Foto: Bohumil Kučera

Postavení a dosavadní výsledky obou mužstev udaly ráz celému prvnímu poločasu, hra dlouhé minuty připomínala spíše vzájemné oťukávání a čněly z ní jen technické kousky útočné tmavé dvojky Kabi - Rodrigues. Hlavně díky nim měla královodvorská rezerva opticky víc ze hry a také nadějnější příležitosti. V 7. min. se do pokutového území tlačil Rodrigues, trošku teatrálním pádem se snažil získat „desítku“, ale slušela by mu za výkon spíš žlutá karta.Hnednatose po rozehraném trestném kopu Valka dostal ke střele Ivanov, ale poslal ji metr nad břevno.

Ve 13. min. z hranice trestňáku vypálil Kabi, ale našel připraveného Zahrádku, stejně jako neohrozil svým trestným kopem Císař na druhé straně Koláře. O minutku později se řítil do své první šance Jar. Kotík, ale v poslední chvíli si šlápl na míč. Tím ale začal asi desetiminutový útočný tlak Jenče. V 17. min. připravil slušnou pozici Jar. Kotík pro Kříže, ten ale z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout Koláře, který jeho pokus vyrazil na roh. Domácí si vypracovávali jednu možnost za druhou, ale bez gólového vyjádření, protože se nedařily rozhodující poslední přihrávky. Ve 26. min. zamířil hezkou ránu z trestného kopu Císař jen pár decimetrů vedle.

Ale přišla 29. min. – do pokutového území se dral mezi dva stopery Kabi, s hlasitým výkřikem upadl a po jistých rozpacích hlavního a pomezního rozhodčího zněl konečný verdikt jasně – penalta. Rodrigues zamířil přesně k tyči – 0:1. O chvíli později však mohlo být vyrovnáno, když se osamocený Jar. Kotík pokusil zakončit podle Koláře, ale balon prosvištělokolo vzdálenější tyče.Poslední minutě si vynutila hluboký povzdech domácích příznivců. RánuVěnečka zastavilapravá tyč.

Po přestávce byli domácí logicky útočně aktivnější, ale stále se nedařilo nikomu najít tu pravou střeleckou parketu pro ohrožení jistého Koláře. Ve 48. min. nestihl zakončit Jar. Kotík, tísněný Brhlíkem. V 55. min. se v souboji zranil Rodrigues, musel být odnesen na nosítkách a vystřídán. A protože již po poločasu zůstal v kabině i šikovný Castanha, zcela se změnil styl hry hostujícího týmu. Ta začala silně připomínat skotskou defenzivu z páteční kvalifikace, takže se hrálo v podstatě jen na půlce hřiště a dobýval se obranný val.

Jak už se ale stalo nechtěnou tradicí, v rozhodujících chvilkách vždy zakončení domácích něco chybělo – přesná rozehrávka, klid a někdy i kousek pověstného štěstí. A tak v 61. min. utekl v nadějné příležitosti Věnečkovi míč do autu, v 63. min. chyběl jen krůček Jar. Kotíkovi k doťuknutí balonu do sítě. V 65. min. se ocitl Jar. Kotík znovu sám před Kolářem, ale ani tentokrát ho nepřelstil, podobně jako o minutu později nepropálil hradbu bránících hostů střídající Rigo.

Útočný tlak neustále sílil, vyrovnávací gól visel ve vzduchu. V 76. min. se do útoku vysunul i Dolejš, ale jeho prudkou ránu zblokoval na roh Brhlík. Následnou standardku však s jistotou vyřešil podobně jako skoro všechny předchozí skoro dvoumetrový kapitán hostů Saitzkoff. V 82. založil po křídle hezký útok Čermák, ale v jeho závěru zvolil Věneček místo centru na dobře postavené spoluhráče střelu, která ale zamířila jen do boční sítě. Hosté už v obranných řadách v těchto minutách doslova „mleli z posledního“, ale jejich branka byla pro domácí začarovaná. A tak podle zákona „nedáš-dostaneš“ mohli mít nakonec poslední slovo oni, když unikli do otevřené obrany a tečovaná rána Saitzkoffa olízla v poslední minutě břevno.

Hosté tak ubránili cenné, své druhé letošní vítězství a situace na konci tabulky se ještě více vyrovnala. Naopak domácí prodloužili svou černou sérii zápasů bez vstřeleného gólu už na čtyři a v příštím kole budou mít hodně těžkou roli na hřišti dosud suverénního lídra ve Hřebči.

Jeneč –Králův Dvůr B 0:1 (0:1). Branky: 30. Rodrigues (PK). Rozhodčí: Paukner – Jarolímek, Vočka.

Jeneč: Zahrádka – Císař, Dolejš, Rajtmajer, Čermák – Věneček, Vosáhlo, Pavel Valko, Ivanov – Kříž (59. Rigo), Jar. Kotík.

Králův Dvůr: Kolář – Machovec, Castanha (46. Krupa), Brhlík, Pavlišta – Bureš, Řehoř, Picek, Saitzkoff - Kabi, Rodrigues (55. Topič).

Vladimír KUČERA

12.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Krimimix: Rozbitá výloha, vykradené auto i opilá cyklistka

Trenér kladenské U19 Brabec má ze sezony obavy

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna.

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.