Pihávek: Hráli jsme za celý fotbal v Kladně

Kladno - První jarní bodový zisk slavili fotbalisté Kladna. Díky nezapomenutelné pětiminutovce v druhé půli porazili Štětí 4:2. Paradoxně mají po čtyřech jarních kolech stejně bodů jako na podzim.

29.3.2014 3

Kladno zabralo a bralo body // SK Kladno - SK Štětí 4:2, Divize sk. B, 29. 3. 2014Foto: Kladenský deník // Bohumil Kučera

Obrovská touha uspět, tomu odpovídající nasazení, bojovnost a také několik pěkných fotbalových pasáží . To byly hlavní zbraně mladého týmu, v jehož základu nastoupili tři dorostenci, a také jeden novic, stoper Lhoty Velas.

"Před utkáním jsme si řekli, že se nehraje za áčko ani za klub, ale za celý fotbal v Kladně. Slova padla na úrodnou půdu, protože kluci odvedli morální výkon," byl na svůj tým pyšný trenér Ivan Pihávek.

SK dostal do vedení výtečný Šíma, jenž odehrál velký zápas a byl stálým nebezpečím pro soupeře.

Pak se ale domácí museli vypořádat s třemi nepříznivými momenty. Vyrovnávací brankou soupeře, odstoupením kapitána Bartoše (natažený sval) - nahradil ho čtvrtý dorostenec, a pak i stopera Hanzlíka.

Obdivodným způsobem je překlenuli a ve druhé půli soupeře přehráli. Holeček po hlavičkované v šestnáctce hostů v 56. minutě vrátil Kladnu vedení, které záhy zvýšil po odraženém míči Procházka. Tentýž hráč po chvíli s přehledem proměnil penaltu.

Hosté korigovali deset minut před koncem po balonu za obranu.

Kladno – Štětí 4:2 (1:1). Branky: 6. Šíma, 56. Holeček, 58., 60. Z PK Procházka – 30. Šimral, 80. Stejskal. ŽK: Procházka, Růžička, Čížek – Tichý, Tůma. Rozhodčí: Dujsík. Diváci: 220.

Kladno: Sedlák – Stočes, Velas, Hanzlík (49. Holeček), Suchý – Čížek, Bartoš (32. Bořík), Procházka, Šíma (79. Štoncner) – Růžička, Tóth (87. Pudil).

Celý čánek najdete v pondělním vydání Kladenského deníku.