Kladno a Velvary jdou dál, Hostouň v poháru končí

Kladensko – Předkolo fotbalového Mol Cupu se týkalo tří divizních celků z Kladenska. Do 1. kola, jež bude na programu v sobotu, postoupily Kladno, které přivítá Táborsko, a Velvary, jež budou hrát s Převýšovem. Dál nejde jen Hostouň.

24.7.2016

SK Kladno - FK Litoměřice 2:0, Divize, 7. 5. 2016Foto: Bohumil Kučera

Kladno v Sedlčanech před 410 diváky třikrát prohrávalo, aby v 91. minutě nastavení vstřelilo vítězný gól. Na 3:3 vyrovnal po akci Šímy mladičký kanonýr Kroutil.

Autorem vítězné branky pak byl střídající mladík Nesládek. Byla kopii předešlého zásahu, tentokrát ale z druhé strany přihrával Kraus.

„Sedm gólů a další šance, bylo to atraktivní, nadstandardní utkání, ve kterém jsme platili za nedůslednosti v obraně, na niž se zaměříme," řekl kouč vítězů Ivan Pihávek, jenž si jinak hru svých svěřenců pochvaloval.

„V první půli jsme byli dominantní na míči, ve druhé soupeř hru zrychlil a vyrovnal ji," řekl. V závěru šlo Kladno do rizika. Hrálo na dva útočníky a díky presinku na obránce vstřelilo vítězný gól.

Velvary prohrávaly ve Cvikově s Českou Lípou za čtvrthodiny 0:2, zápas však ještě do půle zremizovaly a bylo to díky gólům nových tváří – Šaldy, jemuž přihrával Chrobák, a Müllera, který vyhmátl malou domů obránce Ladry.

O postupujícím nerozhodlo ani půlhodinové prodloužení. Svěřence kouče Pavla Janečka poslal do 1. kola až penaltový rozstřel (4:2). Jeho hrdinou byl brankář Prokeš, který dvakrát dobře zasáhl.

„Nikdy jsem tak dlouhé utkání nehrál a nikdy jsem takovému nebyl přítomný," prohlásil předseda velvarského klubu David Vedral, jenž si pochvaloval pěkné fotbalové prostředí s bezmála třemi stovkami diváků. Méně už koncovku, zejména v druhé půli, kdy Müller a Dvořák napálili břevno.

Neuspěli ani Klempt s Budějským, kteří šli spolu sami na brankáře. „Prodloužení už bylo bez šancí," přiblížil Vedral a podotkl, že výhodou bylo, že se hrálo v kopcích, kde nebylo takové horko.

Hostouň podlehla na hřišti účastníka I. A třídy Sezimova Ústí 0:2. „Není to žádné zklamání. Prohráli jsme proto, že jsem doma nechal čepici a hodinky, což se mi za mého působení v Hostouni ještě nestalo. Hráčům jsem se omluvil," řekl trenér Martin Čurda.

Jeho tým měl po celé utkání územní převahu, brzy však lacině inkasoval, a to soupeře povzbudilo. „Věděl, že nebude běhat zbytečně," podotkl Čurda s tím, že domácí nenapadali, přes jejich obrannou hráz se ale nedokázali prosadit.

Nešlo to ani po poločasových změnách, byť pár šancí měli. Nakonec hosté dohrávali v deseti bez brankáře Pettíka, jenž zahrál rukou mimo šestnáctku. Mezi tyče se postavil Hanuščík.

Sedlčany – Kladno 3:4 (2:2).
Branky: 26. Repetný, 39. Brotánek, 62. Kdolský – 31. Bořík, 41. Rada, 70. Kroutil, 91. Nesládek.
Kladno: Tesař – Pechr, Veselý, Rada, Kalina – Štoncner (72. Nesládek), T. Procházka, Šíma - Bartoš, Bořík – Kroutil (85. Kraus).

Česká Lípa – Velvary 2:3 pk (2:2).
Branky: 12. Valta (pen.), 16. Hodač – 26. Šalda, 28. Müller.
Velvary: Prokeš – Stejskal (75. Klempt), Obrtlík, Ludvík, Chrobák – Dvořák, Mucha (50. Bulíček), Šalda, Frohna - Müller, Budějský.

Sez. Ústí – Hostouň 2:0 (1:0).
Branky: 4. Hoffmann, 72. Kutner. ČK: 84. Pettík.
Hostouň: Pettík – Vlasatý, Burant, Neumann (77. Bystřický), T. Krupička – Krndžija (56. Hanuščík), Čurda, Marek, L. Krupička (46. Trnka) - Šilhan, Rouček.

24.7.2016

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.