Bylo vidět, že se hraje nejen okresní derby, ale i o udržení. Tři body by logicky hodně pomohly oběma mančaftům. Akce střídala jedna druhou po celý zápas, mužstva se snažila hrát dost směrem dopředu, spád hře vžádném případě nechyběl.

První půli zvládli lépe Lidičtí, a protože po půlhodině hry využil svoje kila kdotlačení míče do branky Pavelec, vyhráli jí 1:0. „Hosté měli několik šancí, jednu proměnili a zaslouženě vedli,“ přiznal trenér Brandýska Radek Hanzlík.

Pavelec bylpro domácínejvětší hrozbou, pět minut před koncem dějství ho vychytal vtutovce gólman Plotěný. „Po přestávce jsme si řekli, že ho musíme zdvojovat a dát si na něj pozor,“ přiznal.

Brandýsekzkraje druhé půle vyrovnal. KLiboru Rychlému sou e dostal odražený míč a pohotově hoa poslal přesně ktyči. „Jakmile to bylo jedna jedna, úplně jsme to zabalili,“ naštvaně prohlásil hrající trenér Lidic Jaroslav Topka.

Rychlý přidal v57. a 86. minutě ještě další dvě trefy a obě padly po podobných chybách. Defenzíva Lidic prostě neodvrátila dlouhý nakopnutý balón z vápna a dravý a mrštný brandýský záložník se skvěle prosadil. Rozhodujícím momentem ovšem nebyl jeho hattrick, nýbrž situace z83. minuty.

Do té doby byl stav jen 2:1. Lidice se snažily o zvrat, ale marně. „Jsem docela nas..nej,“ soptil Topka. „Chybí nám od minulé sezóny vůle. Někteří hráči si prostě myslí, že to půjde samo. Nedokážeme se poprat stím, že dostaneme gól,“ nechápal.

„Soupeře jsme pak přehráli, především ve středu hřiště. Podle mě odpadl i fyzicky,“ myslel si Hanzlík.

Přesto měl vyrovnávací gól na kopačce Häckl, jenže prudkou přihrávku Tomáše Radosty netrefil podle svých představ. O chvíli později navíc hlavou uklidil centr do vlastní sítěstřídajícíKroc a už nebylo co řešit.„To se stává, mohl tam být kdokoli jiný,“ nezlobil se na mladíka tentokráte výjimečně Topka. Čtvrtá branka Rychlého byla jen konečnou úpravou výsledku.

Paradoxem je, že vLidicích je Kroc na hostování právě zBrandýska. „Od té doby, co odešel, s ním nejsem vkontaktu. Dokonce jsem viděl, jak přijel na zápas pozdě. Žádné hecování nebylo,“ uzavřel Hanzlík.

Branky: 50., 57. a 86. Libor Rychlý, 83. Kroc vlastní – 32. Pavelec. Rozhodčí: Miroslav Vlk – Martin Vlk, Chovanec.
Brandýsek: Plotěný – Lukáš Rychlý, Vlasák, Kala – Pacek, Hink, Sedláček, Libor Rychlý, Valášek (26. Raichard, 88. Tesař) – Vaněk (88. Masopust), Mladý.
Lidice: Kohout – Tlustý, Topka, A. Radosta (71. Kroc), Míčka – T. Vysloužil (69. V. Vysloužil), Zýka, Häckl, Egrmaier – Pavelec, T. Radosta.