Kroutilův počin, Mostu nasázel šest kousků!

Kladno – Parádní střelecké představení odehrál na umělém trávníku v Mostu kanonýr kladenské fotbalové devatenáctky Radovan Kroutil. Strážce svatyně Severočechů překonal rovnou šestkrát, přičemž odehrál pouze padesát minut! Jeho tým vyhrál nefotbalovým poměrem 7:6, když půle byla 5:1. V utkání vedl už o šest branek (7:1).

27.1.2016

Radovan Kroutil (v modrém).Foto: archiv

V druhém dějství si za domácí juniorku zahráli i hráči kádru áčka, kteří měli kvůli sněhové nadílce neplánované volno. „Sám jsem byl překvapený. Tolik gólů v jednom utkání jsem dal naposledy snad v přípravce," přiznal Slaňák v kladenských barvách.

Čtyři branky vstřelil tak, že přeloboval gólmana, při dalších dvou dovezl balon až do prázdné branky, přičemž obehrál i brankáře. „Hrálo se na sněhu, kde se špatně kombinovalo, proto jsme dávali dlouhé míče za obranu. Tím jsem se dostával do samostatných úniků."

Na podzim nastřílel v České lize deset branek branek. To je sice slušná vizitka, Radovan ale spokojený nebyl. „Ze začátku sezony jsem se dost trápil, mohlo za to i zranění kotníku z léta. Zameškal jsem přípravu a pak jsem se do toho špatně dostával,"řekl Kroutil a přiznal, že ne vždy do přípravy dal maximum.

Minulou středu si poprvé zahrál poločas za první tým Kladna proti Štěchovicím. Dnes jde s áčkem trénovat a opět ve středu si nejspíš na umělce v Rynholci zakope proti juniorce klokanů z Vršovic (18.00). Za zájem kouče Ivana Pihávka, jenž dává příležitost i jeho spoluhráčům, je rád.

„Chci tomu dát, co nejvíc," uvedl borec, jenž na podzim prošel všemi místy v záložní řadě. Nejlépe se však cítí na pozici podhrotového útočníka. „Jsem víc u míče a cítím se tam jistěji, než když hraji zády k brance," přiznal.

V souvislosti s Kroutilem se při zoufalém nedostatku útočníků nejednou hovořilo, že by měl vzhledem k svým střeleckým schopnostem být členem kádru divizního týmu. Jeho góly ale potřebuje i devatenáctka.

Je pouze a jenom na něm, zda se v jejím dresu bude nadále prosazovat a vynutí si ještě větší pozornost kouče Pihávka. Tím si může vytvořit dobrou pozici při přechodu mezi dospělé, jenž nebývá pro mladé hráče snadný.

27.1.2016

Krimimix: Rozbitá výloha, vykradené auto i opilá cyklistka

Trenér kladenské U19 Brabec má ze sezony obavy

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna.

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.