Zásadní moment prvního poločasu se zrodil v 18. minutě, kdy po milimetrové přihrávce Holuba šel sám na brankáře Bartoš, Šilhavý ho fauloval a kopala se penalta. Tu sice Šilhavý Hajníkovi vyrazil, ale trochu záhadná hlavičková dorážka Skořepy obloukem skončila v bráně – 1:0.

Co bylo pro domácí horší, Bartoš se zranil a musel z placu.

Hosté sice byli aktivnější a fotbalovější, jenže svoje šance hlavně v nastavení neřešili vůbec dobře a naopak Kladno mohlo několikrát zvýšit. Největší možnost měl v první části kousavý Rouček, který mířil na Šilhavého sám, ale jeho oblouček byl málo vysoký.

Po přestávce se poprvé hodně předvedl pozdější hrdina duelu, brankář Kladna Tesař, jenž lapil nohama vyloženou šanci Marka.

Místo toho domácí zvýšili! Skvěle hrající Čurda vyslal do strany Skořepu a jeho přihrávka našla Vodičku, jenž trefil k tyči.

Kladno poté náskok celkem dobře hlídalo, ale osm minut před koncem se zranil tvůrce jeho hry Holub a bylo zle. Po zbytečné chybě Hofmana Pázler snížil a dostal Kunice do obrovského tlaku, v němž se SK nestíhal bránit. A přes několik neuvěřitelných kousků brankáře Tesaře ho nakonec zblízka překonal hlavičkou Marek.

Více o zápase, zpovědi trenérů-kamarádů Čurdy a Haška i rozhovor s exkladenským Balšánkem čtěte v pondělním Kladenském deníku (14.11.)

SK Kladno – Kunice 2:2 (1:0). Branky: 18. Skořepa, 58. Vodička – 82. Pázler, 89. Marek. Rozhodčí: Šedivý – Arnošt, Novák. Diváků: 430.

Kladno: Tesař – Bartoš (21. Vodička), Samek, Rendla, Rada – Čížek, Čurda, Holub (82. Roubal), Rouček (78. Hofman), Hajník – Skořepa.

Kunice: Šilhavý – Kopta, Havlíček, Šmíd, Veselý (62. Tafat) – Koubek (46. Rejhon), Šiml, Kordiak (28. Balšánek), Engelmann – Marek, Pázler.

ČFL – 14. kolo:

Chrudim – Mladá Boleslav B 1:0 (0:0), Kladno – Kunice 2:2 (1:0), Vltavín – Písek 3:1 (3:0), Česká Lípa – Králův Dvůr 2:0 (1:0), Domažlice – Chomutov 4:1 (3:1), Hlavice – Plzeň B 3:1 (1:0), Letohrad – Karlovy Vary 0:1 (0:1).