SK Lhota – FC Jesenice 8:0 (4:0)

Utkání ovlivnil hned samotný úvod, kde si domácí vytvořili rozhodující náskok. Už ve 2. minutě totiž po centru přiklepl zpátky na hranici vápna chytře Vitásek a z něho tvrdou dělovkou propálil všechno před sebou Dubravský – 1:0. Stejný hráč pak o pět minut později skóroval téměř stejně. Přízemní rohový kop Procházky uklidil do klece výstavní trefou a dodal týmu klid. Po čtvrthodině hry dal první branku Zadák, jehož vyslal do uličky aktivní Vitásek – 3:0. Asi v polovině první půle se urodila kuriózní situace. Přímo z rohového kopu dali hosté kontaktní branku, avšak sudí ji kvůli údajnému faulu na gólmana Hájka neuznal. „Byl to regulérní gól, kdybychom tady odpověděli, možná bychom se chytli,“ litoval Setnička. O chvilku později si naskočil na centr Koláře hlavou Vitásek, který sice trefil v pádu jen tyčku, skluzem s dorážkou však včas přispěchal Zadák. Ten ještě tady promarnil v samém závěru nabídku na hattrick, když osamocen pálil vedle.

Ve druhé půli se obrázek hry vůbec nezměnil. Po necelých deseti minutách pečetil přece jenom vytoužený hattrick Zadák, jenž po centru Procházky zblízka hlavou pohodlně navýšil. Dvě minuty na to se uvolnil pro změnu na pravé straně a nekompromisně z mírného úhlu počtvrté přesně zavěsil do horního rohu ke vzdálenější tyči – 6:0. „Není to poprvé, co jsem dal tolik branek, je to ovšem úžasné. Všechno se mi povedlo a mám velkou radost,“ zářil po duelu štěstím autor neobvyklého počinu.

V poslední desetiminutovce se ještě dvakrát shodně trefil po krásné uličce a rychlém obloučku Vitásek. Výsledkem 8:0 tak Lhota magicky napodobila české hokejisty ve Švýcarsku, kteří stejným náklepem rozdrtili na mistrovství světa Slováky. Trenér Hodan tak měl s hodnocením lehkou práci: „Od začátku nebylo co řešit, soupeře jsem naprosto přehráli a kontrolovali průběh hry,“ dodal s ledovým klidem. „Hráli jsem bez čtyř hráčů základní sestavy, na to se ale vymlouvat nemůžeme. Selhali jsme na plné čáře,“ uvedl na druhé straně hodně zklamaný Setnička.

Branky: 16., 28., 54. a 56. Zadák, 2. a 7. Dubravský, 82. a 89. Vitásek. Rozhodčí: Prislupský – Hamšík, Machýček.

Lhota: Hájek – Adam (60. Jiránek), M. Kadlec (46. Hotový), Čurda, Asník – Kolář (46. Mačura), Mantlík, Dubravský, Procházka – Zadák, Vitásek.

Jesenice: Bartyzal – Worofka, Beránek, John, Balý – Gregor, Otcovský, Elsnic (80. Urik), Šamberger – Wittmann, Kotek (55. Pátek).