„Máme pět bodů náskok, před sebou tři domácí utkání, dvakrát se střetneme se slabšími mužstvy Loděnic a Hořovicka. V divizi to také vypadá nadějně. Jsem přesvědčen, že nesestoupíme,“ hlásí sekretář Lhoty Martin Chadima.

V Nové Vsi ale jeho týmu duel nevyšel. Domácí stačilo příliš málo pro tříbodový zisk, když už v 11. minutě Asník nepovedenou malou domů vybídl ke snadnému gólu Švába. Také druhé ohrožení lhotecké branky přišlo zničehonic a přineslo gólové ovoce. Zakousl se do něj s chutí O. Petrák, jenž proměnil pokutový kop. „Po souboji Hotového s útočníke se nic nedělo, ale hlavní sudí najednou běžel za asistentem a na jeho popud už to penalta byla, byť se Pepa dušoval, že nic neprovedl,“ popsal Chadima.

Hosté se tentokrát i s torzem sestavy a dvěma hráči béčka dostávali často do nadějných situací, ale nešla jim finálová část. zato na druhé straně opět uhodilo. V 69. si zkušený Podzemský zaběhl za obranu (podle hostů do jistého ofsajdu) a měl takový náskok, že si mohl dovolit dlouhou kličku Šimkovi a snadné zakončení – 3:0.

Nakonec se dočkali také hosté, když Vitásek pohotově potrestal jejich chybu, ale další zvrat přes bojovnost do poslední minuty bylo málo času. I když Bureš sahal po zajímavé šanci a scházelo mu pár centimetrů. „Tušili jsme, že v tomhle složení nemáme mnoho nadějí. Proto černolicím se hecneme mnohem víc,“ slibuje Chadima.

Nová Ves – Lhota 3:1 (2:0). Branky: 11. Šváb, 24. O. Petrák (pk), 69. Podzemský – 75. Vitásek. Rozhodčí: Machýček.

Lhota: Šimek – Jiránek, Hotový (70. Rác), Asník, Linc – Podraný, Mačura, Abrhám, Procházka (68. Frýdl) – Vitásek, Bureš.