Libušín nabídku Hřebče nevyužil a kouká jí na záda

Kladensko – Jedno překvapení za druhým, takový byl v podání fotbalových celků z Kladenska víkend v krajské I. B třídě.Libušín se odmítl trhnout Hřebči na dva body. Stejně jako jeho rival nezvládl v domácím prostředí derby a přenechal mu první pozici. Z čela ho sundaly Doksy. Na výsluní se teď vyhřívá právě Hřebeč, byť doma získala s výbornou Dobrou pouze bod.

16.11.2016

Sokol Braškov - SK Doksy 2:0, vlevo Miroslav Stuchlý, který rozhodl duel v Libušíně.Foto: Bohumil Kučera

DVA BODY BRAL LEPŠÍ

Trenér Velké Dobré Vlastimil Hrubý věděl, že jeho svěřenci mají formu, tudíž věřil, že ve Hřebči mohou překvapit, což se také stalo. Domácím po výhře v rozstřelu přenechali pouze bod za remízu 2:2.

Ve velmi pěkném utkání byla Čechie mírně lepším týmem, jenž měl v první půli víc šancí. Například jednu z nich jí zmařil brankář Zajíček, který skvěle zareagoval na střelu do protipohybu.

Na začátku druhého poločasu trefil koučův syn David tyčku a místo toho, aby šli hosté do vedení, se krátce po sobě dvakrát prosadil Faktorem a Klavíkem soupeř. „My jsme ale zabojovali a pak se štěstí přiklonilo i k nám. Šli jsme tomu naproti a kluci mě potěšili," řekl Hrubý s tím, že remíza byla zasloužená a za celkový výkon si bod navíc zasloužili víc než Hřebeč. Dobrá vyrovnala během jedné minuty trefami Andruchoviče a Hrubého.

Vedoucí domácího celku Adam Kindl prohlásil, že Čechie byla nejlepším mužstvem, s kterým na podzim hráli. „Byli výborní a naprosto zaslouženě si odvezli dva body," uvedl a litoval, že deset minut před koncem neudrželi stav 2:0, což by tak zkušený tým měl dokázat. „Přitom jsme vedli díky daru z nebes. Nebyli jsme v pohodě, neměli jsme pohyb, a když už jsme měli vyloženou příležitost, tak nám ji svoji chybou nabídl soupeř," uvedl kriticky.

V rozstřelu chytil doberský Zlata dva pokusy domácích, na druhé straně Zajíček kryl jeden a na dva si sáhl.

DOBRÝ TAH TRENÉRA

Aby nebyl jarní souboj o první příčku moc fádní, o to se po Velké Dobré (a její nečekané výhře ve Hřebči) postaraly také Doksy. Na půdě druhého Libušína sice byly nucené nastoupit bez elitního stopera Samka a v 70. minutě přišly o další hvězdu Hlavu, i tak ale vyhrály 2:0.

„Po dlouhé době jsem byl maximálně spokojen. Zejména takticky to kluci zvládli neskutečně," chválil svoje svěřence trenér Doks Martin Škvára.

Domácí mohli poskočit do čela tabulky, o to víc je výsledek mrzel. Za celé utkání ale nenašli recept, jak překonat dokeskou obranu. „Vlastně jsme ani neměli šance, pořádně jsme nevystřelili," posteskl si trenér Baníku Milan Sedlák a uznal kvalitu Doks. „Musím říci, že lepší tým proti nám na podzim nehrál."

Zápas zlomil zkušený útočník hostů Stuchlý, který po akci Böhma šel do souboje se stoperem důrazně, jak to umí jen on, a odražený míč skončil v síti. Pak se Martinu Škvárovi povedlo střídání, poslal na hřiště Větrovce a ten při prvním kontaktu s míčem využil nabídky Fišera a ranou na přední tyč rozhodl.

Následně byl sice velmi dobře pískajícím P. Sandevem vyloučen Hlava (druhá žlutá), ale Doksy už si triumf vzít nenechaly.

Autor: Jiří Nagy, Rudolf Muzika