Lidice přijely povzbuzené nečekanou pětigólovou výhrou nad Hřebčí, ale opět bez řady zraněných. Na lavičce byli jen dva borci na střídání a byli pořádnou perličkou utkání. Kouči Jaroslavu Topkovi (46) a Petru Zýkovi (44) je totiž dohromady 90 let. „Asi proto se domácí lekli,“ smál se Topka.

Zápas byl pro hosty naprosto pohodový. Zejména Falout se snadno dostával do koncovky a dvě šance v rozmezí 30. a 32. minuty proměnil. Obě mu servíroval Tyburec, na druhé se však podílel i nedávný béčkař Šípek.

Když dostal v 66. minutě A. Radosta na vápno přihrávku a v klidu zamířil k tyči, bylo o osudu klidného utkání rozhodnuto. V závěru sice domácí ožili, lažírující Lidice klidně mohli ztrestat, ale nepovedlo se jim to a jejich situace je prakticky neřešitelná.

„Na to, že nás opět asi pět scházelo, tak jsme nehráli špatně. I když bylo vidět, že domácí jsou trochu se svým osudem smířeni. Mrzí mě jen to, že jsme nedali víc šancí a v závěru jsme soupeři nechali pasivitou moc prostoru,“ hodnotil duel spokojený kouč Lidic Jaroslav Topka

Senomaty – Lidice 0:3 (0:2). Branky: 30. a 32. Falout, 66. A. Radosta. Rozhodčí: Hruška.

Lidice: Kohout – Puverle (78. Zýka), A. Radosta, Halwiger, Míčka – Tlustý, T. Radosta, Tyburec, T. Vysloužil – Falout, Šípek.