Do utkání sice naskočili bez zraněného Tyburce, zato se dvěma překvapivými a hodně kvalitními posilami. Někdejší stoper Kladna a poté dlouho Nového Strašecí Petr Štika (32) dorazil vyztužit střed obrany, o sedm let mladší útočník Ladislav Falout je známý z Kročehlav, ale v poslední době hrál za Řevnici krajský přebor.

Oba byli hodně vidět, ale zatím Falout se ani v jedné z šancí neprosadil, Štika se zejména v úvodu stal nejčitelnější postavou. Už v 10. minutě mu T. Radosta vybojoval po rohu šanci a Štika pohotově doklepl míč do brány. Za tři minuty se ale nedohodl se svým gólmanem Kohoutem a po centru Pospíšila si dal výstavního vlastence. Neskutečné entréé…

Vůbec první půlka byla skutečně fotbalově zdařená. Hostům sice citelně scházela hvězdička Herejt, přesto hned po svém gólu na 1:1 mohli skórovat znovu a jen díky Kohoutovi se tak nestalo. A domácí? Ti hráli nesmírně chytře a za první pětačtyřiceti­minutovku vyprodukovali minimálně šest jasných gólových šancí. V jejich zazdívání se předháněl hlavně Pavelec, ale i přesto, že po většině jeho pokusů jeho spolubojovníci málem klesali do kolem, právě tenhle holohlavý borec utkání rozhodl.

Ve 37. ho milimetrovým pasem vyslal do sóla T. Radosta (střed zálohy, kam musel po zařazení Falouta, jeho úžasným přihrávkám opravdu seděl) a Pavelec svou třetí tutovku v pořadí po kličce brankáři Patejdlovi proměnil.

A po přestávce sice opět jednu možnost pokazil, ale v 58. se prodral před dva obránce na střed šestnáctky a prudce k tyči zakončil – 3:1.

Hra upadla s Pavelcovým odchodem na střídačku, ale na zvrat do dlouho nevypadalo. Nakonec k němu ale málem došlo! Tutovku Nováka ještě Kohout famózně lapil, ale pak mu zasvítilo do očí ostré slunce a mazaný trestňák Mráze nedoskočil.

Právě Mráz pak mohl v nastaveném čase vyrovnat. Prošel středem obrany, míč si ale špatně posunul, upadl přes Kohouta a penalta se správně nepískala. Už předtím se pokutového kopu dožadovaly i Lidice, T. Radosta byl skutečně stažen. Ale sudí se rozhodl jinak. „Možná je to dobře, zase by nám všichni nadávali,“ usmál se trenér Lidic Jaroslav Topka.

Ten vypadal hodně spokojeně, i když si jeho tým v závěru zavařil. „V závěru už jsme dodýchali, navíc hosté začali riskovat. Nicméně to byl opravdu hezký zápas, v němž se nám vyplatilo hrát zkraje zezadu na brejky. Jenom škoda, že jsme nedali víc tutovách šancí, mohli jsme být klidnější.“

Angažmá obou posil přijal s velkou radostí. „Povedlo se to na poslední chvíli. Petr Štika nám konečně snad zpevní střed obrany, Láďa Falout pomůže v útoku. Dostali jsme se k němu vlastně náhodně, kluci Vysloužilovi jsou jeho bratranci,“ popsal.

Sokol Lidice - AFK Loděnice 3:2 (2:1). Branky: 10. Štika, 37. a 58. Pavelec – 13. vlastní, 80. Mráz. Rozhodčí: Hůla.

Lidice: Kohout – Tlustý, Štika, A. Radosta, Vl. Vysloužil – Vosyka, T. Radosta, Häckl, Egrmaier (86. Puverle) – Pavelec (64. Zýka), Falout.