Lidice - Fotbalisté Slovanu Kladno na turnaji k uctění památky vyhlazení Lidic neprohráli, přesto skončili poslední. Dvakrát totiž nezvládli penaltový rozstřel proti účastníkům I. B třídy.

2.8.2011

Finále Lidického poháru 2011 svedlo k souboji domácí a Žehrovické (31.7.2011)Foto: Foto: Bohumil Kučera

Trofej určenou vítězi si nakonec potěžkali domácí, kteří ve finále porazili Žehrovice.

Lidičtí se prokousali do vrcholu turnaje až lepším provedením penaltového rozstřelu. Slovan v utkání vedl díky Machačovi 1:0, T. Vysloužil však dvěma góly vývoj skóre otočil. Přesto jeho trefy na výhru nestačily.

Slovanista Mucha totiž minutu před koncem poslal zápas do penalt. V nich měli pevnější nervy domácí hráči.

Ráz rozstřelu určil hned první pokus. Kladenský Poupě chtěl pobavit diváky a povedlo se mu to víc, než zamýšlel. Jeho vršovický dloubák prý málem přeletěl i ochrannou síť! Poražení zkoušeli zmíněného Muchu a také si za ně zahrál švermovský M. Růžička.

Ve druhém utkání se už překvapení upeklo. Druhý střet mezi týmem okresního a přeboru a I. B třídy vyzněl pro Žehrovice, které si poradily s Tuchoměřicemi. Ty ještě srovnaly na 2:2, avšak deset minut před koncem je poslal třetí inkasovaný gól z dílny Bureše jen do utkání o třetí místo.

V něm měli Tuchoměřičtí opticky navrch, góly však dlouho dával v první řadě Slovan, který vedl už 3:1. Slibný náskok ale prohospodařil v posledních šesti minutách. Penalty skončily 4:4 a v pokračování po jednom hráči byli úspěšnější borci z Prahy–západ.

Ve finále byl patrný výkonnostní rozdíl jedné třídy. Na složitém terénu stříleli branky pouze Lidičtí, kteří žehrovickou síť zatížili čtyřikrát, aniž by sami inkasovali.

V průběhu turnaje vyzkoušeli čtyři nové hráče, gólmana Hrdličku, 16letého Nachtigala (Buštěhrad), Kochlefla (Běleč) a Marouška (Kročehlavy), synovce lidického kormidelníka, jenž se zapsal i mezi střelce..

2.8.2011

Hasiči museli zasahovat při požáru v dýchací technice.
3

V Unhošti hořelo v průmyslovém areálu, sklad hnojiv byl v ohrožení

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Rytíř Jakub Strnad: Nesmíme plašit

Kladno - Bez jednoho dne to byl rok, kdy hokejisté Kladna podlehli na svém ledě v přípravě pražské Slavii 1:9. V úterý s Pražany také prohráli.

V Olovnici vyučovali dědci!

Olovnice – Fotbalový Memoriál Ládi Poteckého v Olovnici překvapivě vyhrála místní stará garda!

Kulturní mix: Dožínky, posvícení, loučení s prázdninami a rybářské závody

Kladensko - Přinášíme několik tipů na kulturní akce v regionu v následujících dnech.