Lidice vrátily Braškovu starý dloužek

Braškov – Dvě derby v řadě, dvakrát vedení, ale pokaždé porážka 2:3. Fotbalisté Braškova neprožívají příjemné týdny, naopak soupeř z Lidic ano. Ze tří utkání neztratil ani bod a po vhodném posílení kádru by mohl mít klidně nejvyšší ambice.

6.9.2010

Lidice - Braškov 2:2Foto: Deník/ Rudolf Muzika

Obě mužstva se utkala po roční pauze a Lidicím se povedlo na Braškově to, to naposledy soupeři – otočily skóre z 0:2 na 3:2.

Dvě jejich chyby v rozehrávce totiž domácí během první půlhodiny ztrestali. Nejprve mohl už Veselý zakončit sám, ale přihrál ještě do ideální pozice Nachtigalovi, druhou trefu obstaral Tichý – za hlavu se chytal na půlce kličkující a chybující Pavelec.

Ale už do přestávky se hosté chytili. Náhradní brankář Zahrádka (Kohout byl na dovolené) jen vyrazil hrudníkem ránu T. Radosty z TK a Falout se dostal k dorážce první.

Druhá půle už byla v lidické režii. Nicméně zajímavé by bylo, kdyby Tichý svou další tutovku neposlal jen do tyče, vedení 3:1 by se hostům těžce otáčelo. „myslím, že kluci byli tak rozjetí, že by to otočili stejně,“ sebevědomě prohlásil kouč vítězů Jaroslav Topka.

Jeho tým vyrovnal díky individuální akci Tyburce, jenž zapletl nohy Bednářovi s Kučerou a parádně trefil šibenici.

A poté se prosadil i Falout. Jeho dlouhé nohy se dostaly za braškovskou obranu a přišla už jen klička Zahrádkovi a střela do prázdné. „Fotbal se musel líbit. Trochu se i jiskřilo, to k derby ale patří. Udělali jsme sice dvě hrubice, ale ve druhé půli bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Vyhráli jsme úplně zaslouženě,“ mínil Jaroslav Topka, s nímž víceméně souhlasil i domácí trenér Jaroslav Želina. „Za tu druhou půlku jsme si asi porážku zasloužili. Absence v naší sestavě byly znát, hlavně je ale škoda, že jsme v první půli nevyužili více šancí a ve druhé dali jen tyčku,“ litoval.

Braškov – Lidice 2:3 (2:1). Branky: 9. Nachtigal, 35. Tichý – 40. a 75. Falout, 64. Tyburec. Rozhodčí: Beran.

Braškov: Zahrádka – Pospíšil, Fridrich, Piešťanský, Kučera – Bednář, Veselý, Tichý, Přichystal – Duda, Nachtigal.

Lidice: Kohout – Tlustý, Štika, A. Radosta, Vl. Vysloužil – Vosyka (72. Egrmaier), T. Radosta, Tyburec, Häckl – Pavelec (46. T. Vysloužil), Falout.

6.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Tahák WSM ligy: Kladno - Jihlava 2:1, Roman Přikryl

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

V Unhošti hořelo v průmyslovém areálu, sklad hnojiv byl v ohrožení

Unhošť /OBRAZEM/ - V úterý odpoledne vyjížděli hasiči k požáru do Unhoště. V průmyslovém areálu hořela hromada dřevěných palet. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že hoří zhruba tři stovky palet s tím, že se požár rozšířil také na sousední budovu skladu hnojiv.