VYBERTE SI REGION

Mikolanda SK dostal, ale jen jednou

Srby /FOTOGALERIE/  – Poměrně jasné vítězství uhráli fotbalisté SK Kladno v další přípravě na Českou fotbalovou ligu. Na hřišti v Srbech si poradili s nováčkem stejné soutěže – Horními Měcholupy (farma Viktorie Žižkov). O výhře 4:2 rozhodli třemi zásahy v rozmezí 65. a 70. minuty.

17.7.2012 4

Pavel Novotný(vlevo) z Motorletu se jevil velmi příjemně a dal dvě branky.Autor: Deník/ Rudolf Muzika

Soupeř vyrukoval se zajímavou sestavou, v níž kladenští diváci poznali jména jako Janoczko či Dubský, avšak hlavní hvězdou byl útočník Petr Mikolanda, který jen kvůli zdravotním problémům nehraje v zahraničí nebov I. lize. Právě Mikolanda hrající jen první poločas obstaral první gól Měcholup, když hezkým koníčkem překonal brankáře Filingera ve 20. minutě.

Nicméně bývalý kanonýr Žižkova už jen vyrovnával, protože s chutí hrající Kladno vedlo už od 10. minuty. A také velmi pěknou brankou, když elitní nahrávač přípravného období Hajník svou skvělou levačkou dokonale našel hlavu nejlepšího hráče zápasu – Bartoše.

Také Kladenští zkoušeli další pětici hráčů a od začátku byli vidět hlavně krajní obránce  - další Ukrajinec v sestavě Oleg Logojda a útočník Pavel Novotný, který ovšem není synem bývalého slávisty a sparťana Čápa Novotného, jak se mylně uvádí. „Nevím, kde to vzniklo, já nikomu nic neříkal. Můj táta do fotbalu sice dělá, ale jako trenér," usmál se sympatický vytáhlý forvard, jehož nejlepší chvíle v utkání přišly až po změně stran.

Stalo se tak v rozmezí jediné minuty, kdy nejprve mazácky zúročil dlouhý výhoz gólmana Kolumbiče a následné přihrávky Roučka a Rady, vzápětí pak profitoval z přihrávky Bartoše, jenž vystihl minelu hostující obrany.

Aby toho nebylo málo, za další tři minutky Rouček trefil halfvolejem zpoza vápna nejhezčí branku utkání – 4:1. Po zaváhání Kolumbiče pak ještě hosté korigovali, ale víc zajímavého se už neudálo.

Zkoušené hráče hodnotil kouč Daniel Drahokoupil. „Velmi slušně se jevil defenzivní záložník Houška, který hrával v Kopanině a snad stihl i sedm zápasů ve druhé lize za Táborsko. Líbil se mi i další z Ukrajinců Logojda, na beku vypadal velmi slušně. Pak tu je trojice borců z Motorletu, z nichž asi ano říkám u Pavla Novotného, který dal dvě branky. Naopak Faktor se trochu na hřišti trápil, potřebuje sílu a kondici. U Přibáně se ještě rozhodneme, dostane šanci v některém z následujících zápasů," říká kladenský kouč, který by po třech víkendových duelech chtěl mít o kádru jasno.

SK Kladno – Horní Měcholupy 4:2 (1:1). Branky SK: 10. Bartoš, 65. a 66. Novotný, 70. Rouček - 20. Mikolanda, 79. Klír.

Kladno: Filinger (46. Kolumbič) – Logojda, Procházka, Zahálka (46. Vavřina), Hajník (46. Růžička) – Bartoš, Čurda (46. Přibáň), Houška (46. Rada), Švambera – Faktor (46. Rouček), Novotný.

Rozhovor s útočníkem Pavlem Novotným připravujeme.

Další zápasy hraje SK opět v Srbech a bude jich hned několik. V pátek s Tuchlovicemi (18.30), v sobotu s Dobřichovicemi a Meteorem. Časy brzy upřesníme.

17.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 4

Masters v Kladně: Domácí dřeli, ale titul mají Budějovice

Kladno /FOTOGALERIE/ - Hokejbaloví veteráni Kladna dopadli jako první tým Alpiqu v extralize. Sahali po zlatém hattricku, ale nedosáhli. Velký turnaj Masters hraný u zimního stadionu ovládli letos vítězové prvního ročníku – České Budějovice.

Hrajte s Deníkem Tip ligu! Začne už 27. srpna

Kladno – Populární soutěž čtenářů Tip liga Kladenského deníku odstartuje o víkendu 27. a 28. srpna 2016. Fotbaloví sázkaři mohou tradičně soutěžit o pěkné ceny.