VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sekretář Slavoje se opřel do vedení svazu

Kladno - Na čtyři desítky zástupců fotbalových klubů okresních soutěží se deset dní před startem jarních odvet ve středu v Kladně setkaly se členy Výkonného výboru OFS. Další kluby vyslaly své zástupce ve čtvrtek do Slaného.

18.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Předseda OFS František Běhounek upozornil, že některé oddíly nemají doplněny vklady do soutěží, což by měly urychleně napravit ((Běleč, Buštěhrad, Jedomělice, Sparta Kladno, SK Kladno, Unhošť plus další z okolních okresů. Pochvaloval si účast na kurzu nových trenérů licence (34), méně už na následném doškolení (9).

Prozradil, že za rok 2010 obdržel okresní svaz od ČMFS na mládež 329 000 korun. Jak prý slíbil nejvyšší představitel fotbalu v Česku Ivan Hašek, letos by to mělo být víc.

Běhounek dále připomněl, že budou prováděny kontroly registračních průkazů, konkrétně fotografie hráče, jež by měla odpovídat skutečné podobě. „Kluby na to měly celou zimu, může se pak stát, že rozhodčí nepřipustí hráče ke hře,“ varoval Běhounek a apeloval na funkcionáře, aby čitelně vyplňovali zápisy o utkání. „Někdy to vypadá, jako by je čmáraly kočky,“ doslova uvedl.

Co se týče akce Zelený trávník, řekl Běhounek, že loňské žádosti Baníku Švermov a Sparty Dřetovice nebylo vyhověno. Jak to letos dopadne se Slavojem Kladno, je otázka.

Předseda sportovně – technické komise Josef Havlík připomněl povinnost klubů hlásit STK přípravná utkání, a to i v případě, že je hrají mimo okres. Dále řekl, že laický asistent rozhodčího musí být oblečený do rozlišovacího trika, aby nesplýval s diváky.

Místopředseda svazu a člen komise rozhodčích Petr Blažej uvedl, že v pravidlech nejsou žádné novinky a dodal, že KR bude nadále obsazovat většinu zápasů okresního přeboru třemi rozhodčími. Asistenty budou nadále mladí, převážně začínající soudci.

Přítomné vyzval k benevolenci tak, jako tomu bylo na podzim. Zdůraznil, že elitní okresní soutěž Kladenska je nejkvalitnější v kraji a nejen proto si tři soudce zaslouží.

Člen disciplinární komise Josef Jelínek připomněl, že první zasedání trestního tribunálu se uskuteční ve čtvrtek 24. března v 16 hodin, kdy budou projednány případné žádosti o změnu trestu. Čtvrteční termín i čas budou platit po celé jaro.

V diskusi zazněla kritika nového sekretáře Slavoje Kladno Františka Červenky, kterému nešlo do hlavy, že svaz už nemá přes dva roky svého sekretáře a jako jediný v zemi vykonává jeho funkci předseda OFS. Dále se zlobil, že žádost Slavoje Kladno v rámci akce Zelený trávník byla odeslána na špatnou adresu.

Připomněl i podle jeho názoru nespravedlivě vyřešené kauzy z minulosti. Na závěr svého příspěvku vyzval přítomné, aby na červencové volební valné hromadě pomohly ke změnám ve výkonném výboru a v čele komisí. Navrhl i konkrétní nová jména.

Na jeho řeč až po schůzce reagoval předseda svazu Běhounek: „Kritizuje nás někdo, kdo před dvěma lety z výkonného výboru bez pozdravu odešel.“

Do diskuse se zapojil i sekretář Sokola Hrdlív Jaroslav Gaži. Mrzelo ho, že v případě údajného napadení rozhodčího v areálu stadionu bylo uvěřeno začínajícímu soudci, jenž se později prohřešil zásadním přestupkem, a ne dlouholetým funkcionářům.

Hostem setkání byl trenér mládeže krajského svazu Milan Kormaník, který přítomné seznámil se změnami ve struktuře mládežnických soutěží, jež se budou v konečném důsledku dotýkat i krajských, potažmo okresních soutěží.

Dále přítomné seznámil s novými trendy, jež se týkaly zejména přípravy nejmenších fotbalistů, kde se snížením počtu hráčů na hřišti klade větší důraz na herní vytížení nejmenších, kteří tím budou častěji u míče.

Uvedl, že všechny týmy mladších přípravek na Kladensku od KFS zdarma obdrží míče velikosti tři, jež je odborníky doporučovaná.

Autor: Jiří Nagy

18.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Baráž: Novo Kladno - K. Žehrovice 6:0 a 1:2.
16

Do přeboru zamíříly i Novo a Pozdeň

Oslavy pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě.
13

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

FOTO: Domov dobré vůle Slunce oslavil sedmnáct let

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově uspořádalo oslavy založení. Na zahradní slavnosti v Nouzově byla k vidění skvělá vystoupení samotných uživatelů sociálních služeb či kouzelník v akci. Všem zúčastněným navíc zazpíval veselé písničky klaun František Konvalinka. Hosty čekalo také bohaté pohoštění, které z části zajišťovala Kavárna Slunce. Nakonec zahrála všem k tanci i poslechu kapela Kamarádi od Berounky.

Bez gumy neumí zázraky ani Hošek

Kladno – Na páté místo průběžného pořadí královské kubatury Super buggy klesl kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Třetí místo opustil po závodech na jeho oblíbené trati v Přerově, kde skončil až devátý.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

FOTO: Společně oslavili Tátův den Podnebem

Slaný - Ve Slaném slavili Tátův den Podnebem. Druhý ročník akce s tímto názvem pořádala stejně jako v loňském roce nezisková organizace Prostor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies