Do země zašlapané Přítočno

Kladensko - Úvodní jarní kolo fotbalového okresního přeboru udělalo tabulku zajímavější na obou pólech. Náskok Hostouně se po remíze v Knovízi zmenšil na tři body, na druhé straně vyhrály oba po podzimu nejhorší týmy. Výsledkem kola je debakl Přítočna ve Hřebči. Venku vyhrála jen Sparta. Zápas Nova se Žehrovicemi byl odložen na 9. dubna.

28.3.2009 6

Odvrací brankář Sparty Dudáček.Foto: Jiří Nagy

Knovíz – Hostouň 1:1 (1:0). Lídr tabulky hned v prvním jarním kole ztratil. Domácím harcovníkům patřila první půle, kterou také po zásluze vyhráli dorážkou Drbala (20.). Hned ve 46. minutě ale Hostouňští vyrovnali. Po faulu na Motlíka proměnil penaltu nový muž v jejich barvách Kubát. Protože na tom byli fyzicky lépe, ovládli druhé dějství oni. Po penaltě ale volali i domácí, sudí však po faulu v šestnáctce ponechal výhodu, kterou nevyužili. Hostům neubralo z převahy ani vyloučení Eiselta (80.). Na odpovídající remíze se nic nezměnilo přes hektický a nervózní závěr. Branky: Drbal – Kubát (PK). ČK: Eiselt (H). Rozhodčí: Hes.

Kročehlavy – Sparta Kladno 0:1 (0:0). Po vyrovnané první půli, v níž domácí Rolný hlavičkoval do břevna, byli po změně stran aktivnější hosté, byť se obávali, že vinou mizerné účasti na přípravě nevydrží fyzicky. Za sympatický projev se dočkali vítězné branky. Nejlepší muž na hřišti Svoboda se dostal k odraženému míči, naznačením střely se zbavil obránce i gólmana a nekompromisně zavěsil. Domácím nepomohl k vyrovnání ani závěrečný tlak. Určitě by nepotěšili mládežnického trenéra Václava Korfa, na jehož památku se držela minuta ticha. Spokojený ale byl Josef Fujdiar. Posila Sparty, vyjma působení v SK Kladno, hrála po dlouhých 22 letech mistrák za kladenský klub. Naposledy to bylo za Kročehlavy! Branka: Svoboda. Rozhodčí: Staník.

Hřebeč - V. Přítočno 8:1 (2:0). První půle byla o využívání šancí a v tomto směru na tom byli lépe domácí. Kottův roh si hodil do brány brankář Hájek a na 2:0 zvýšil s chřipkou hrajíc Machuta. Hosty ale zlomil až třetí gól. Opět byl vlastní a znovu u toho byl Kott, jehož centr si srazil do brány jeden z beků. Od té chvíle byl zápas jasnou záležitostí vítězů. Poražení korigovali Lhotou až za stavu 7:0. Branky: Čáp 2, vlastní 2, Machuta, Novosad, Počta, Zvonič - Lhota. Rozhodčí: Rubeš

Otvovice - Libušín 3:1 (2:1). U všech gólů vítězů byl Robert Bečan. V 7. minutě odcentroval a po chaosu ve vápně si dali hosté vlastence. Chvíli před půli byl faulovaný a Geyer z desítky zvýšil na 2:0. Hosté však ještě do pauzy snížili Kopřivou, jehož hlavička skončila u vzdálenější tyče. Zaslouženou výhru domácích pojistil Bečan osobně, když dostal do běhu dlouhý míč a střelou na zadní tyč dal na 3:1. Po hodině hry byl vyloučený libušínský Eichler, jehož záhy následoval domácí Wachauf. Branky: vlastní, Geyer (PK), Bečan - Kopřiva. ČK: Wachauf - Eichler. Rozhodčí: Najman.

Tuchlovice B - Slovan Kladno 0:0. Domácí použili z áčka pouze Stuchlého, jinak za ně nastoupili většinou mladí borčíci, se kterými hrál Slovan celkem vyrovnanou partii. Na tuchlovické straně byl nejblíž gólu Stuchlý, jenž nastřelil tyč, u hostů spálil největší šanci Herink, který v úniku přestřelil. Rozhodčí: Bláha.

Velvary B - Pchery 4:1 (1:1). Hosté hráli výborně, měli ale smůlu, že domácí postavili vykartované áčkaře Slavíčka, Hodana a Klempta. A co víc, výtečný výkon podal mladý brankář Vedral, jenž jim chytil tři tutovky. Přesto vedli už od 1. minuty, kdy Rác obešel i gólmana. Do půle však Mašek vysunul Pflegera, jenž vyrovnal. Pak sám Mašek hlavou upravil na 2:1 a do třetice Mašek proměnil penaltu. Poslední gól vítězů dal Krška, který zakončoval způsobem ala hokejový nájezd. Branky: Mašek 2 (jedna z PK), Pfleger, Krška - Rác.

28.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 6

Auto se i s popeláři zřítilo z desetimetrového srázu.

U Libušína se zřítil popelářský vůz ze srázu, dva lidé jsou zraněni

V Kladně Dubí se srazil ford motorku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Lhota nemá dost. Přivedla i Romana Bednáře!

Lhota – „Posila jako hrom, už to mohu potvrdit. Těšíme se na něj,“ řekl kouč fotbalistů Lhoty Zdeněk Kudela, jehož tým loví na startu nového ročníku krajského přeboru posilu za posilou. O kom tentokrát mluvil? O Romanu Bednářovi!

Ve Zvoleněvsi havarovala řidička, její auto skončilo v poli

Zvoleněves - /FOTOGALERIE/ Při projíždění obce Zvoleněves nezvládla v neděli v podvečer mladá šoférka řízení a se svou červenou Škodou Felicií vjela do příkopu, kde se auto převrátilo přes střechu a skončilo na kolech v bramborovém poli. Informaci o nehodě potvrdil Kladenskému deníku policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

OBRAZEM: Na vodárně zněla tvrdá muzika

Stochov - Zhruba dvě stě fanoušků opravdu tvrdé muziky si nenechalo ujít sobotní Vodárnafest. Na pódiu se vystřídaly harcorové a punkové kapely Satisfucktion, pořádající domácí E.O.S., dále Projekt Parabelum, Senzorshit, Meresiew, Emphatic a Stuck in Mind.