OP: Domácí byli hodně štědří

Kladensko - Třiadvacáté kolo okresního přeboru vyhovovalo hostujícím celkům, které si odvezly patnáct bodů. Čest domácích zachraňovaly Doksy a Sparta. Jinak na čele je situace stejná. Knovíz výhrou na Novou rozdělila tabulku na dvě části.

2.6.2008

Hostouňský Tomáš jančar posílá z po nepřímém kopu míč do sítě Libušína na 2:1. Další branky již napadly.Foto: Bohumil Kučera

Pchery – Otvovice 1:2 (1:0). Domácí gólman Malý byl celý zápas výborný, pak ale vyrobil hrubku, která přihrála hostům tři body. Pcherští vedli dorážkou Vondráka, ve druhé půli se hostům podařilo stav otočit. V 76. Denkovu bombu dorazil J. Břicháček a rozhodnutí přišlo po kiksu Malého, jenž dvacet metrů od brány nezvládl kličku, balon mu sebral Geyer a pohodlně upravil na 1:2.
Branky: Vondrák – J. Břicháček, Geyer. Rozhodčí: Rubeš.

Sparta Kladno – Slavoj Kladno 5:2 (2:1). První půle byla vcelku vyrovnaná. Na vedoucí branku Sparty odpověděli hosté z penalty, ve druhé půli se jim stejný kousek podařil ještě jednou. Následné vyloučení L. Krále a třetí branka je už zlomily a během deseti minut dostali další góly. Hattrickem se blýskl domácí Šifta, jenž mohl vyniknout ještě víc.
Branky: Šifta 3, M. Osvald, Mansfeld – Škach (PK), Vávra. ČK: L. Král (Sl.). Rozhodčí: Blažej.

Doksy – Kročehlavy 3:0 (0:0). Hosté potvrdili, že právem patří do špičky soutěže. Nalomila je až nešťastná vlastní branka. V 60. Mošničkovu střelu tělem tečoval L. Zdvořáček, jenž na podzim rozhodl vzájemný zápas ve prospěch Kročehlav. Ty otevřely hru a po brejku dostaly druhou branku. Pak už nebylo co řešit. Domácí měli v závěru další šance, ale využili jedinou.
Branky: vlastní, Větrovec, Urban. Rozhodčí: Nozar.

Libušín – Hostouň 1:2 (1:2). Hosté nepodali dobrý výkon, přesto si cennou výhru odvezli. Do vedení je dostal parádní střelou z dálky Vokurka, jenž mířil do zadního vinglu. Domácí vyrovnali po nedorozumění mezi obránci, sám před brankářem se ocitl Portužák. Hostouňským ještě do půle vrátil náskok Jančar, který zúročil nepřímý kop. Tomu předcházela vysoká noha libušínského hráče při břevnu Hlůžeho. „Hosté byli herně lepší, ale na šance jsme dlouho měli navrch my,“ řekl sekretář Libušína Milan Drahoš, jenž litoval obrovské šance Bučka za stavu 2:2.
Branky: Portužák - Vokurka, Jančar. Rozhodčí: Pazdera.

Hřebeč – K. Žehrovice 1:2 (1:0). Dvacet minut byli domácí lepší a po zásluze vedli. Hosté se pak zvedli. Dihelem dali břevno, ale vyrovnali až po přestávce, kdy se ujala střela Šroby z 20 m. V 70. pak zařídil vítěznou trefu Žehrovických Duda. Hosté nakonec mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem. Další Šrobovu střelu zastavila tyčka a druhý gól zmiňovaného hráče rozhodčí neuznal.
Branky: Urban - Šroba, Duda. Rozhodčí: Švagr.

Novo Kladno – Knovíz 1:2 (0:2). Hosté s polovinou béčka vytěžili z minima maximum. Navíc taktickým kouskováním šetřili síly a tím nedovolili domácím nabrat tempo. První jejich gól dal Ježek, jenž po chybě středu obrany z první přehodil gólmana a pak z 25 m pěkně umístil trestňák Škvára. Novo z převahy ve druhé půli vytěžilo Sikorovo břevno a šanci Moce, jehož střela kopírovala brankovou čáru. Prosadil se až v 90., kdy snížil k tyči namířeným trestňákem. Remízu mohl v nastavení zařídit Váňa, jeho dělovku však Bělohradský skvěle zlikvidoval.
Branky: Moc – Ježek, Škvára. Rozhodčí: Štětina.

Tuchlovice B – Slovan Kladno 1:4 (1:2). Zápas začal se zpožděním, protože domácí se těžce scházeli. Nastoupit museli i dorostenci, přesto Tuchlovičtí odvedli slušný výkon a soupeři cestu za výhrou dost ztížili. Hosté šli do vedení po trestňáku Pařízka, domácí z brejku vyrovnali, avšak v půli měli navrch hosté, když po krásném voleji Machače se dostal míč do sítě s pomocí zadní spojnice. A to ještě Pařízek, Poupě, Pírka a M. Tyburce vyhořeli sami před brankářem. Možnosti měli i domácí, v koncovce si ale vedli podobně. Po pauze kladenský Pírka (62.) přece využil zaváhání brankáře a výhru hostů pečetil po akci na jeden dotek Frank.
Branky: Beneš – Pařízek, Machač, Pírka, Frank. Rozhodčí: Šulek

2.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krimimix: Zloději kradli oblečení, nářadí i toaletu

Jak se žena do vody dostala, policie vyšetřuje. Více napoví nařízená pitva.
3

V Kladně byla nalezena ve vodní nádrži utonulá žena

Z Romana Přikryla je opět Rytíř

Kladno – Dobrá zpráva pro fanoušky hokejových Rytířů.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

Hrdlív /FOTOGALERIE/ - Již před dvěma roky začala obec Hrdlív coby zřizovatel místní školky plánovat velkou rekonstrukci budovy a jejího technického zařízení. Školka byla totiž postavena svépomocí v roce 1977 a z tohoto data je zřejmé, že za tak dlouhou dobu fungování nebude moci poskytnout dětem podmínky, jaké by si zasloužily.

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.