Přitom v něm nastupovali vedle exmistra Evropy Jana Suchopárka i další bývalí borci SK Kladno Martin Jícha, Jiří Kosora, Míčka, současný trenér Stanislav Hejkal nebo brankář Petr Kut. Dokonce ze aktuálního prvoligového kádru si mužstvo vypůjčilo talentovaného Antonína Holuba, nechyběl ani kouč béčka – exstřížkovský Duda. Soupisku doplnil rakovnický Košťál. „Bohužel, ve skupině to ještě šlo, ze tří zápasů jsme dva vyhráli. Jenže pak se hrálo vyřazovacím systémem a my ve čtvrtfinále prohráli. Samozřejmě po velké smůle,“ hořce se usmál Radek Duda po porážce 0:2 od Rumwaffe se skvělým brankářem Pašíkovským a útočnou dvojicí Mžourek – Kapoun. Kladeňáky omlouvá systém turnaje, jenž jim ublížil. Do čtvrtfinále totiž postoupili přímo a pak čekali na utkání tři a půl hodiny.

Tým SK Kladno pokračuje v objíždění vánočních turnajů tuto sobotu, kdy se představí na velkém turnaji starých gard v Mladé Boleslavi, kam se sjíždějí nejlepší týmy z celé republiky.

Občas se na sportovních akcích stane, že mužstvo s kterým se nepočítá, zaskočí favority a získá nečekaný triumf. Tento úkaz byl k vidění právě na tradičním turnaji ý pořádaném TJ TZ Rakovník. Dvanáct mužstev rozdělených do tří skupin se nejdříve v první části zahřívala aby po té ve vyřazovacích zápasech bojoval o co nejlepší umístění v turnaji. První týmy skupin získaly výsostné právo společně s nejlepším s druhým týmem ze všech skupin postoupit přímo do čtvrtfinále.

Jak se později ukázalo, byl to spíš danajský dar.

Ze skupiny A postoupili přímo favorité Dukla Rakovník a SG SK Kladno.

Vojáci v brance s Kuklou, v poli s bratry Mrázkovými, i s Romanem Cabanem, který si zaskočil domů s britských ostrovů, vyhráli skupinu bez ztráty bodu. Kladno pod taktovkou Honzy Suchopárka sice Dukle podlehlo 1:3, ale přímý postup dál jim zajistila výhra nad FC Kiki 3:1. Mladíci z FC Team nestačili na favority skupiny a prohráli shodně 0:3 a v utkání s FC Kiki remizovali 3:3. Ve skupině skončili poslední.

V béčku ovládl situaci starý mazák Juventus Beer. Mimo vítězného duelu s PVK Logistics (2:1) neměl větší práci a porazil i tým Tomáše Kapouna nahradivší v předvečer turnaje nemocnou partu z Violy. Druhé místo v této skupině získal tedy náhradník Rumwaffe. Ve vzájemném duelu s Logistics skončil zápas 3:3. Čtvrtým do party byla Čistá stars , která měla nejblíže k bodům s mladíky.

Céčkovou skupinu ovládl suverén haly Alegria de Partida. Parta kolem Uhlíka vesele nadělovala a suverénně postoupila přímo do čtvrtfinále. Druhé místo získali hosté z Plzně a třetí pořadí obsadil Podžbánský výběr vedený Karlem Lupákem. Další mladý tým Fast Beer na své soupeře nestačil.
V odpolední časti šlo už do tuhého. V prvním osmifinále FC Kiki bojovalo proti PVK Logistics. Diváci viděli výborný fotbal a spoustu branek. PVK nakonec potvrdilo svoji současnou formu a vyhrálo po boji 5:3. Ve druhém zápase si hladce tým Tomáše Kapouna Rumwaffe poradil s Fast Beer 5:0 . První překvapení ve vyřazovacích bojích předvedl FC Team. Mužstvo přihlášené Tomášem Kochem a tvořené dorostenci se mohlo opřít o výkony brankáře Kopáčka a divizního hráče Kešnera. V přímém souboji s Alfa Bar Plzeň taktickou hrou a smrtícími brejky zastavilo favorita v turnaji s výsledkem 5:2 .
Poslední osmifinále pro sebe rozhodl Podžbánský výběr i když Čistá podala nejlepší výkon v turnaji na jejím vyřazení v poměru 1:4 to vliv nemělo.

Čtvrtfinále

Alegria de Partida – PVK Logistics 2:0

Utkání začalo náporem Partidy. Brankář Melč dvakrát vychytal střelce Uhlíka. PVK odpovědělo tutovkou Šerfa jehož střela šla vedle . V utkání nahoru dolů si diváci na fotbale opravdu pochutnali . Rozhodující úder si schoval do desáté minuty Kováč . Jeho střela z přímého kopu skončila v brance . Vyrovnat mohl na druhé straně Brož ale bývalého spoluhráče Zacha nepřekonal. Střelec turnaje Vávra potom pečetil postup Partidy.

FC Team – Dukla Rakovník 1:0

Jednoznačně souboj Kopáčka s týmem Dukly. Famózní výkon podal brankář FC Team, a když už byl překonán tak ho dvakrát zastoupila tyč při střelách Mrázka a Šťastného. Samozřejmě mu pomáhali i spoluhráči , kteří obětavě bránili a občas se snažili zaměstnat i Kuklu . Jedinou branku zařídil doslova a do písmene Kěšner . Vzal míč Razímovi o mantinel si ho obhodil to samé použil proti vyběhnuvšímu Kuklovi a do prázdné branky rozhodl zápas . Krásný okamžik a nebyl poslední z jeho strany. Obrovský závěrečný tlak Dukly zastavil Kopáček.

Juventus Beer – Podžbánský výběr 2:3

Nečekaný úvod měl další zápas . Juventus prospal začátek a Neužil v první a Kovačik ve třetí minutě dostali svůj tým do dvoubrankového vedení . Zkušený Hájek zatroubil k útoku v 6. minutě brankou skoro z půlky. Vzápětí Sedláka v brance výběru zachránilo břevno a Polášek si vylámal zuby na brankáři hostí . Otevřené obrany Juve využil Neužil a jeho koncovka byla parádní 1:3 .Juve to nevzdal střela Vodrážky šla do tyče a šance Havla změnu skóre nepřinesla . Kontaktní branku vstřelil čtyři minuty před koncem Fiala, ale víc favorit nestihl .

SG SK Kladno – Rumwaffe 0:2

Nejvíc na systém turnaje a přímý postup do čtvrtfinále doplatil kladenský tým. Ten po svém posledním utkání ve skupině stál tři a půl hodiny a to možná byla jedna z příčin jeho selhání. Brankář Rumwaffe Pašíkovský ukázal, jak je důležité mít v play off výborného golmana. A když v útoku řádila dvojice Mžourek, Kapoun, bylo překvapení na světě. Tři ze čtyř postupujících přímo do čtvrtfinále branami této fáze turnaje neprošli. A tak ne nadarmo se říká fotbal nemá prostě logiku.

Semifinále

Alegria de Partida – FC Team 1:4

Vítězné tažení mladíků mělo překvapivě pokračování. Lídr Viola cupu se musel sklonit před brankářským uměním Matina Kopáčka a také před stále zlepšujícím se týmem dorostenců. První branku semifinále zaznamenal Tvrz 0:1 .V 6. minutě po obléhání branky FC Team se nakonec prosadil Uhlík 1:1. Diváci čekali zlom v zápase, ale do svých rukou vzal osud Kinter a dvěma brankami v rozmezí dvou minut poslal své mužstvo do finále . Bonbónek na závěr tohoto zápasu přichystal pro diváky Kešner. Obehrál dva protihráče a přes vyběhnuvšího Zacha poslal míč lobem ala Poborský do prázdné branky 1:4.

Podžbánský výběr – Rumwaffe 2:5

Rychlé rány zasadili borci Rumwaffe protivníkovi ve druhém semifinále . V 15. vteřině se trefil Mžourek ve třetí minutě Roubík a ve čtvrté Vecka a aby toho nebylo málo v následující minutě přidal čtvrtou branku opět Vecka 0:4. Podžbánský výběr to nevzdal ale ztráta byla velká . Lupák dvěma góly alespoň korigoval stav a jeho tým šel do boje o třetí místo .

o 3. místo

Alegria de Partida – Podžbánský výběr 5:4

V utkání o bronz viděli diváci útočnou kopanou, kterou odstartoval v první a ve druhé minutě svými góly Neužil 0:2 . V 6. minutě snížil Vávra a v 9. minutě se trefil dvakrát Uhlík 3:2 . Jeho spoluhráč Vávra svým jedenáctým gólem v turnaji zvýšil na 4:2 a potvrdil suverénně pozici nejlepšího střelce turnaje . Podžbánský výběr se z nepříznivým stavem nesmířil a během tří minut srovnal na 4:4 brankami Lupáka a střelecky obrozeného Neužila. Všechno směřovalo k penaltovému rozstřelu ale ten odvrátil v posledních vteřinách zápasu Lesniak 5:4 . Partida hrála i za zraněného Krumhanzla, který v semifinále po nezaviněné srážce odejel do nemocnice . Naštěstí měl pouze pohmožděná žebra . Spoluhráči pro kamaráda vybojovali bronz.

Finále:

FC Team – Rumwaffe 0:0 penalty 2:1

Poslední duel turnaje, tak jako před rokem rozhodly až penalty . Uvolněný trůn po vítězi loňského ročníku Juventus Beer zasedli překvapivě mladíci, kteří se v play off lepšili zápas od zápasu. Druhý finalista nebyl vůbec horším týmem jen se od Rumwaffe odklonilo při penaltovém rozstřelu štěstí. V normální hrací době měli k brance nejblíže Kinter ale Pašikovský byl pozorný a potom Poula ale ten sám před brankářem špatně zpracoval míč . Ten samý hráč potom na Kopáčka nevyzrál střelou po zemi . Na druhé straně stejnou střelou chtěl překvapit Pašikovského Sixta ale bez efektu. V poslední minutě stáli na straně FC Team všichni svatí . Kapoun Kopáčka zblízka překonal ale míč směřující do branky zastavil spoluhráč Poula. V penaltové loterii nejdříve uspěli Tvrz a Kapoun. Ve druhé sérii Mžourka s pomocí tyče vychytal Kopáček . Pašíkovský si počínal stejně střelu Kocha také vyrazil . Rozhodnutí přinesla třetí série. Kopáček svůj famózní výkon korunoval chycenou střelou Vecky a tahoun FC Team Kešner potvrdil přehled a mohla propuknout radost mladíků.

Sluší se vyjmenovat jména vítězů. Za FC Team hráli Martin Kopáček, Ladislav Kešner, Tomáš Koch, Jakub Sixta, Petr Tvrz, Petr Makarský, Václav Kinter, Matěj a Zdeněk Schwendtové. Prostě malí si o Vánocích vyšlápli na velké a to neplatí jenom pro vítězný tým, ale třeba i pro Rumwaffe a Podžbánský výběr.