Zpropadené štěstí, aneb jak veterán pokořil Kladno

Praha, Kladno - Fotbalisté Kladna museli v 15. kole Gambrinus ligy jít do azylu na Strahově a štěstí se od nich v cizím prostředí odvrátilo. Vinou nepozornosti v závěru přišli o cenný bod, když neuhlídali střídajícího veterána Slezáka.

21.11.2009 9

536 minut trvala neplodnost Kladna, než ji ukončil Zachariáš. Foto: Daniel Vrabec

"Je to pro mě pohádkový závěr zápasu. Nicméně uvažuji i konci kariéry, protože hraji prakticky proti dětem,“ neskrýval po zápase dojetí šťastný střelec.

Kladno se muselo obejít bez klíčového záložníka Szaba a také Bartoše. Rovněž hosté neměli kompletní sestavu, chyběla čtveřice Kaufman, Hartig, Rychlík a Štohanzl.

Fanoušci Bohemky byli na Strahově rozhodně v přesile, což vnímal i kladenský záložník Tomáš Cigánek. „Tak jako doma jsme se určitě necítili," krčil rameny.

Hned ze začátku oba výběry předváděly kombinační fotbal, který především u Kladna není k vidění příliš často. Technickou střelu vyslal Cigánek a balón se otřel o břevno.

Na druhé straně se vytáhl i gólman Pavlík, jenomže nebyl to on, kdo v zápase čaroval. Zkušený Klokan Radek Sňozík pořádně pil všem domácím playerům krev.

Nejprve po dlouhém autu Strnada zaplachtil vzduchem a mamutím skokem lapil hlavičku Mráze, poté v tváří tvář vychytal Klinku a fantasticky vytěsnil ránu Zoubeleho na roh. A když už sám nestačil, na brankové čáře ho zastoupil Cseh po nedůrazné hlavičce Mráze.

Jenže při ofenzivním koncertu platí dvojnásob pravidlo nedáš-dostaneš. Klokani se ujali vedení po rohu Diana na zadní tyč, kde se přes jednoho z obránců prokousal Cseh a balón šťastně zapadl za bezmocného Pavlíka.

Po pauze Kladenští tlačili. V úvodu několikrát musel vyřešit ošemetnou situaci Sňozík. Jen jedinou vlaštovkou hostů byl pokus Rótha, který musel nad branku brilantně vytáhnout Pavlík.

Rucedo dlaní schoval po dvaceti minutách druhého dějství Tatanašvili a zároveň i Hřídel. Gruzínský forvard totiž z malého vápna přestřelil prázdnou klec.

Kladenské srdíčko se ukázalo čtyři minuty před koncem, přihrávku za obranu dostal Zachariáš a doslova přetlačil Sňozíka – 1:1. Byl to gól po 536 minut dlouhém půstu.

„Vstali jsme z mrtvých, bohužel jsme se ale k nim zpátky vrátili,“ povzdechl si Pavlík. Ofenzivní pojetí se totiž nakonec přeci jenom vymstilo.

Po odraženém balónu za obranu rozhodl střídající veterán Slezák. „Byla to naše chyba, že jsme ho neubránili, ale měli jsme hlavně proměnit naše šance,“ konstatoval Cigánek.

Trenér SK Martin Hřídel: „Těžko se mi hledají slova. Po tom průběhu a po tolika šancích, které jsme si nevytvořili ani za pět zápasů, jsme ten zápas měli alespoň zremizovat. Když už jsem vyrovnali, tak by se nám taková hrubka neměla stávat. Když jde Slezák sám na branku, tak je něco špatně. Kvůli těmto momentům se prvoligoví trenéři dožívají tak nízkého věku.“

Trenér Bohemians 1905 Pavel Hoftych: „Na to, že hrály dva týmy ze spodku tabulky, tak jsem viděli kvalitní utkání atraktivní pro diváky. Oba mančafty do toho daly maximum. V první půli to bylo nahoru dolů, po pauze nám začaly docházet síly, protože Kladno potřebovalo vstřelit branku. Vyrovnání pro nás bylo velmi nepříjemné, ale nakonec jsme se dočkali krásného okamžiku.“

Kladno – Bohemians 1905 1:2 (0:1).

Branky: 86. Zachariáš - 43. Cseh, 90+1. Slezák. Rozhodčí: Možíš 3 – Mencl, Drastík. ŽK: Zoubele - Cseh, Róth. Diváci: 3122.

Kladno: Pavlík – Mráz, Gross, Procházka, Hajník – Cigánek, Holub (46. Tatanašvili), Strnad, Zoubele – Klinka, Zachariáš.

Bohemians 1905: Sňozík – Cseh, Lukáš, Nikl, Hrdlička – Bartek, Dian, Pávek, Róth (75. Janek) – Škoda (70. Slezák), Ibragimov (87. Zelenka).

V Líském měli mimořádné volby

Líský - Mimořádně šli o víkendu k volbám obyvatelé obce Líský na Kladensku. Vesnice s 89 obyvateli musela znovu sestavit kandidátku. Nikoli proto, že by se zde mezi sebou zastupitelé nedokázali domluvit, ale kvůli tomu, že jeden zastupitel předčasně zemřel.

Velvary: nejde to, dře to

Kladno - Velvarští fotbalisté mají po dvou kolech divize na kontě pouze bod. V sobotu prohráli v Souši. Tým kouče Petra Johany vyhrál 3:0.

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Rakovnicko - V sobotu krátce před osmnáctou hodinou se stala v obci Panoší Újezd na Rakovnicku tragická nehoda. Zahynul při ní cyklista. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, stav muže byl velmi vážný. „Záchranáři započali s oživovacími pokusy, které i přes maximální snahu nebyly úspěšné a muž svým zraněním na místě podlehl,“ doplnila mluvčí.

Kladno si poradilo i s Arsenalem

Kladno - Trenérovi Kladna Janu Pejšovi nejde závidět. Sotva se mu některý z hráčů uzdraví, uvolní místo na marodce jinému. Do utkání v České Lípě nemohl nastoupit Tomáš Procházka a už po pěti minutách se s poraněným kolenem poroučel ze hřiště kapitán Václav Kalina…