Kladno – Liberec 1:3 (1:1)

Fotbal bývá krutý a včera se o tom přesvědčili bojovníci z Kladna. Soupeře z Liberce jasně přehrávali, ale nedali téměř žádnou z šancí a naopak hosté udeřili ze dvou nahodilých, avšak dobře provedených akcí.

Po sedmi minutách Severočeši vedli. Stačila kolmá příhra Bílka na Dorta, Brankář Pavlík se zastavil na půli cesty, oblouček Dorta ještě skončil na břevnu, ale míč se k němu vrátil a útočník ho hlavou uklidil k tyči – 0:1.

Jenže Kladenští se nechali deprimovat jen chvilku. Pak zahrozil Zachariáš a odstartoval sérii jasných šanci Šilhavého výběru. Po Brunclíkově dorážce zachraňoval Janů až na brankové čáře, Cigánek tváří v tvář Zlámalovi Bartoš. A mohlo být ještě veseleji. Kroupa upadl ve vápně, ale Krob v akci pokračoval a těsně přestřelil.

Ještě po změně stran Kladno v tlaku pokračovalo. Hlavičku Zachariáše lapil skvěle na zemi Zlámal, pak zase nohama se štěstím vytěsnil pokus Kroupy.
Kladenskou snahu rázně uťal střídající Holeňák. Hned po příchodu na hřiště nebezpečně pálil ze 30 metrů a v 62. minutě si naběhl do vápna na přízemní centr a uklidil ho vedle Pavlíka. Domácí se sice snažili, ale pořádnou šanci už nevytvořili a v poslední minutě Dočkal po pěkné zasekávačce ještě zvýšil. „Nebylo naší taktikou hrát takhle. Řadu činností jsme dělali úplně obráceně a několikrát zachraňovali na brankové čáře. Ale dílčí kvalitu jsme uplatnili. To musíte, když chcete dát tři góly. Celkově však utkání vypadalo spíš tak, jako když chudobnému aj z hrnca vykypí,“ konstatoval kouč hostů Ladislav Škorpil. Domácí lodivod Jaroslav Šilhavý neskrýval zklamání. „Hráče musím na rozdíl od kolegy pochválit, byli jsme lepší. Ale rozdíl mezi námi a týmy středu a vršku tabulky je v proměňování šancí,“ posteskl si.

Stejný názor měl také autor jediného kladenského gólu Pavel Bartoš. „Byl jsem rád, že jsme to prolomili aspoň z té standardky a doufal, že se to zlomí. Jenže další šance jsme zase nedali. Nehráli jsme špatné utkání, ale v koncovce nám prostě víc klidu a možná i zkušeností schází. Ale hrajeme dál. Bohemka, kde nás čeká důležitý duel už za týden, i Most prohrály, což nás dál drží nad vodou,“ dodal Pavel Bartoš.

Branky: 43. Bartoš – 8. Dort, 62. Holeňák, 90. Dočkal.

Rozhodčí: Kocián – Zlámal, Pokorný.

ŽK: Krob, Zachariáš – Dočkal

Diváci: 2043.

Kladno: Pavlík 3 – Bartoš 2, Killar 3, Gross 3, Krob 2 – Zachariáš 2 (89. Zoubele), Hochmeister 3, Brunclík 2 (75. Semerák), Cigánek 3 (63. Jablonský) – Szabo 2 – Kroupa 3. Trenér Jaroslav Šilhavý.

Liberec: Zlámal 1 – Šinglár 3, Polák 3, Košťál 2, Janů 3 – Gecov 3 (78. Hudson), Bílek 3, Dort 2 (60. Holeňák 2), Dočkal 3 – Kerič 3, Nezmar 3 (82. Smetana). Trenér Ladislav Škorpil.