Trenéři v době reprezentační přestávky posílili tým pouze dvěma hráči kádru áčka. Ve středu zálohy nastoupil Holub, na hrotu Zachariáš. „O víc jsme nestáli, protože jsme chtěli, aby si dostali příležitost naši hráči. Někteří už tři zápasy stáli,“ vysvětlil svůj krok Duda.

Jeho tým bez úhony přečkal úvodní nápor domácích a postupem času hru vyrovnal. Také si vytvořil jednu možnost. „Dopředu jsme ale moc nebezpeční nebyli,“ přiznal trenér s tím, že prim hrála zejména defenziva týmu.

To ale neplatilo krátce po změně stran. V 52. minutě se chomutovský trestňák odrazil od zdi k Danovskemu, jenž se uvolnil a střelou k tyči otevřel skóre. Za pět minut šel zbytečně tvrdě do souboje Zachariáš a brankář Zaťko z desítky upravil na 2:0.

Zachariáš svůj přehmat částečně vynahradil pět minut před koncem. Po individuální akci střídajícího Roučka zamířil z hranice šestnáctky k tyči.
Hosté si ale málem kýžený bod odvezli. Při velkém závaru skákal míč po brankové čáře, do sítě ho ale nikdo nedopravil.

„Myslím, že domácí to s námi jednoduché neměli, na výhru se dost nadřeli,“ uzavřel Duda.

Chomutov - Kladno B 2:1 (0:0).

Branky: 52. Danovski, 57. Zaťko (PK) - 85. Zachariáš. ŽK: Vait - Bambur.Rozhodčí: Papák. Diváci: 293.

Kladno B: Pejša - Nejedlý, Samek, Rada, Jaráb - Čurda (76. Smělý), Hartman, Holub, Jánoš (66. T. Rouček) - Bambur (66. Hrubý), Zachariáš.