Po dobrém startu do soutěže se tým Radka Dudy propadá, sobotní sok stáhl ztrátu na pouhé dva body. V jeho dresu zářil hráč Novo Kladna Dominik Santler, jemuž ještě nebylo ani devatenáct let. Škoda, že takový talent září v Kopanině, ne v Kladně.

Kopanina je snad nejatraktivnějším kladenským sokem, už proto, že v jejích řadách bývalí borci SK pravidelně nastupují. Tentokrát to byl jen Robert Nedvěd, ovšem v roli kapitána. Charvát byl jen v hledišti a brankář Borský po dvou čtyřbrankovýcvh přídělech v posleních kolech na střídačce. Zajímavostí byl i start exreprezentanta Pavla Mareše na stoperu, či Güntera Bittengela, syna bývalého výtečného hráče a později kouče. Naopak další bývalý reprezentant Martin Hašek kvůli distanci kopat nemohl.

Úvod ještě ničemu špatnému z kladenské strany nenapovídal. Aktivita zejména mezi 10. a 20. minutou týmu však přinesla jen nadějný trestňák T. Roučka, který ale do brány nepadl. Velké věci se naopak děly mezi 28. a 30. minutou, kdy místní hlasatel málem zavařil svůj megafon. První hlásil branku hostujícího Čiháka hlavou po rohu, vzápětí ale také po rohu vyrovnal dorážkou z úhlu Jaráb. Ale zase za minutu se před kladenskou bránou nejlépe orientoval Santler a špičkou přesně trefil k tyči.

Obavy šly přitom spíše z jeho kolegy v útoku Sdiriho, jenže hrdinou duelu byl právě Santler.

Domácím totiž nepomohla ani smršť slov trenérů v přestávce a hned po ní nechali Santlera libovým centrem najít před bránou nehlídaného Horáka. Ovšem odpověř byla zase velice rychlá. Tentokrát za dvě minuty. Hosté si při ní jen prohlíželi důraz Hartmana, který před zkoprnělým gólmanem Jeřábkem uklidil centr do sítě.

Hartman vzápětí Jeřábka protáhl znovu, ale jinak se Kladno do tlaku nebylo schopno dostat a naopak více hrozili hosté. Akci už nedotáhli žádnou, ale závěrečném vzepjetí domácích se ubránili a odvezli si stejně jako před rokem tři body.

Trenér Radek Duda vyhlížel hodně ustaraně a naštvaně. „Jsem hodně zklamaný. První poločas hráči prospali, ve druhém sice zapnuli, bojovali, byli odhodlaní, ale jen tohle na divizi prostě nestačí. Byl to přitom zápas o hodně s mužstvem, které mělo pouhých osm bodů. A my ho nezvládli,“ zlobil se kouč béčka Kladna.

SK Kladno B – FC Přední Kopanina 2:3 (1:2). Branky: 28. Čihák, 30. Santler, 49. Horák – 29. Jaráb, 51. Hartman. Rozhodčí: Burda. Diváků: 130.

Kladno B: J. Rouček – Výborný (75. Baratinský), Kobler, Rada, Caizl – Jarán, Trantina, Hartman, Tóth (52. Hrebiček – T. Rouček, Severin.

Kopanina: Jeřábek – Bittengel, Honetschläger, Mareš, Čihák – Horák, Nedvěd, Houška, Gerstner (88. Kunt) – Sdiri (74. Zadina), Santler (84. Huňáček).