Fotbalové Kladno dřelo, v lize ale končí

Kladno /FOTO/ - Záložník SK Kladno Václav Kalina vstřelil 17. května 2006 v Kunovicích slavný gól, jenž po 36 letech posunul kladenský klub do nejvyšší fotbalové soutěže. Po necelých čtyřech letech ale prvoligová pouť SK skončila.

8.5.2010 34

Lukáš Hartig z Bohemians 1905 (uprostřed) mezi Patrikem Grossem (vlevo) a Vítem Benešem z Kladna.Foto: Deník/Vít Šimánek

Stalo se to v legendárním vršovickém Ďolíčku, kde s domácím Bohemians 1905 uhrál pouze bezbrankovou remízu, která byla při výhře Slovácka málo. Jeho sobotní duel s Libercem už bude pouhou formalitou.

Domácím remíza stačila k udržení prvoligové příslušnosti. V zřejmě posledním prvoligovém utkání na trávníku oblíbeného stadionu ji ale vybojovali se štěstím.

Sice měli v prvním poločase územní převahu, Kladenské nejvíc zlobil jejich podzimní parťák Moravec, největší šanci ale měli hosté. Po přesně sehraném přečíslení trefil Tatanašvili pouze bližší tyč Sňozíkovy branky.

"Podlehli jsme prostředí. Stoperská dvojice byl výtečná a Beneš dominantní. Směrem dopředu nás ale někteří hráči zklamali," uvedl asistent trenéra Filip Toncar.

Tatanašviliho v půli střídal Szabo a Cigánka Lička a karta se na hřišti obrátila. Od hostů se ale opět odklonilo štěstí.

V 68. minutě přišli během jednoho přerušení o vyloučeného Zoubka! „Byl jsem několikrát faulován zezadu a rozhodčí to ponechával bez žluté karty. Já jsem nadával jen na protihráče, že neumí nic jiné než prasit a kopat. Za to jsem dostal žlutou kartu. Pak vzplanuly vášně u diváků, kteří už od první minuty po mě šli. Tam jsme se nechal zbytečně vyprovokovat,“ přiblížil Zoubek.

Zmíněný kladenský stoper Vít Beneš měl v letošní sezoně v koncovce smůlu, a to platilo i tentokrát. I v deseti si hosté vytvořili v závěru až drtivý tlak, jenž ústil v další nastřelenou konstrukci.

Beneš si bokem k brance pěkně zpracoval míč a pak střelou přes sebe trefil břevno. "Tato šance mě mrzí ze všech nejvíc. Nebylo mi přáno," přiznal Beneš s tím, že po půli je do ofenzivy hnal nepříznivý vývoj utkání na Slovácku.

Podle Toncara se změnila psychická poloha obou týmů. "Bohemians jakoby najednou měly co ztratit, zatímco my ne. Najednou jsme byli odvážní, víc jsme si dovolili, ale bohužel jsme nic nevytěžili."

V závěrečných minutách Kladnu citelně scházel zraněný Strnad, jehož dlouhé auty by se náramně hodily. Bohemku navíc stejně jako na podzim podržel Sňozík. Kladno kýžený gól nedalo a zápas většina hráčů končila v křečích.

"Bylo by špatné, kdyby tomu tak nebylo. Kdybych to řekl lapidárně, tak jsme v tomto utkání jakoby chtěli otáčet celou sezonu. Chtít to dokázat na Bohemians v deseti lidech bylo těžké," uzavřel Toncar.

Bohemians 1905 - SK Kladno 0:0.

Rozhodčí:
Adámek - Kubáň, Slavík. ŽK: Lukáš, Cissé - Novotný, Procházka, Zoubek. ČK: 68. Zoubek. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Moravec, Kaufman, Lukáš, Štohanzl (87. Pávek) - Bálek (80. Slezák), Hartig (71. Cissé).

Kladno:
Pavlík - Bartoš, Beneš, Mráz, Procházka - Zoubek, Holub (46. Szabo), Gross, Novotný, Cigánek (84. Svoboda) - Tatanašvili (46. Lička).

8.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 34

Vysněné dětské postele

Hasiči museli zasahovat při požáru v dýchací technice.
3

V Unhošti hořelo v průmyslovém areálu, sklad hnojiv byl v ohrožení

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Region - Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.  Pojďme si tedy představit několik receptů na její zpracování v kuchyni vyzkoušeli jste už třeba patizonový nákyp?

Rytíř Jakub Strnad: Nesmíme plašit

Kladno - Bez jednoho dne to byl rok, kdy hokejisté Kladna podlehli na svém ledě v přípravě pražské Slavii 1:9. V úterý s Pražany také prohráli.

V Olovnici vyučovali dědci!

Olovnice – Fotbalový Memoriál Ládi Poteckého v Olovnici překvapivě vyhrála místní stará garda!

Kulturní mix: Dožínky, posvícení, loučení s prázdninami a rybářské závody

Kladensko - Přinášíme několik tipů na kulturní akce v regionu v následujících dnech.