FOTOGALERIE: Senzační skalp mistra přišel v pravou chvíli

Kladno -To pražská Slavia nepamatuje, abyza 24 minut utkání Gambrinus ligy prohrávala 0:2! A že to bude na trávníku trpaslíka z Kladna přes její oslabení nepředpokládal nikdo. V dohrávce 24. kola se Středočeši po návratu do ligy konečně dočkali gólu do sítě sešívaných. Veledůležitý souboj s mistrem pak senzačně dovedli do vítězného konce!A nebyla to náhoda.

22.4.2009 8

Martin VaniakFoto: Bohumil Kučera

NejprveHajník posadil roh na hlavu Drska a už za minutu Vaniak neudržel střelu Barteka, kterou dorazil Klinka! Obhájce titulu do půle snížil, ale neměl natom žádnou zásluhu. Velešpatný odkop Strnada zarotoval a propadl neuvěřitelně brankáři Pavlíkovi mezi rukama. I na Nově za to dávali palec dolů…

Kladenský gólman svůj přehmat napravil po změně stran, kdy třikrát výtečně zasáhl. Jednou mu při Sikličove parádní střele levačkou pomohlo břevno. "Asi bych sezastřelil, gólem jsme pustili Slavii do hry, jinak do té doby nic neměla. I když to pak dobře dopadlo, ani ztoho nemám radost a v týdnu ode mne kluci něco dostanou," konstatoval Pavlík.

Trenér Pražanů Karel Jarolím litoval laciných chyb, po nichž jeho tým inkasoval. "Umocnili jsme tím kladenské nadšení a bojovnost. Bohužel jsme za přispění brankáře dali jen jeden gól. Tahali jsme za kratší konec provazu a byla v tom i křeč."

Výborný výkon v defenzivě a zúročená příprava těšily kouče vítězů Martina Hřídela. "Výborně jsme bránili v bloku a vyráželi do brejků. Rychle rozehranástandardka a brejk bylo to, na co jsme se připravovali. Hráči to do puntíku splnili. Je to naše velké vítězství, které si půjdeme užít,až pak budeme přemýšlet o dalším utkání. Brankářovu chybu jsme vůbec v kabině neřešili."

Podobně hovořil asi nejlepší hráč zápasu, kladenský stoper Pavel Drsek. "Pavlas nás mockrát podržel a teď přišla chyba. Fotbal o chybách prostě je. Nejhůř mi bylo spíš v prvních patnácti minutách druhé půle, pak jsme se ale ze sevření dostali," řekl autor prvního gólu, jehož Pražané nebyli v první půli schopni při standardkách udržet.

Z první byl gól, ze druhé a třetí málem také. "Věděli jsme o tom, připravili se, ale pak jsme ho stejně neudrželi," mávl rukou slávistický brankář Martin Vaniak. Trenér Jarolím ale trochu podržel svého kapitána Brabce, jenž měl Drska hlídat. Při gólové situaci se k němunestihl vrátit," připomněl kouč moment, kdy byl Brabec po střetu s protihráčem chvíli mimo hru.

Kladno se výhrou posunulo na třinácté místo před Příbram. Na první sestupovou pozici má náskok osm bodů a míří na Žižkov. "Nesmíme předvést to, co minule po Brnu - dobrý zápas střídá špatný. Tohle opravdu nechci, naše výkony musí být vyrovnané," dodal Drsek.

Kladno – Slavia 2:1 (2:1). Branky: 22. Drsek, 24. Klinka – 27. vlastní Pavlík.Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Lhoták. ŽK: Strnad – Šiklič, Brabec, Fořt. Diváci: 3825.
Kladno: Pavlík– Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka– Bartek, Szabo(90. Gross), Strnad, Hajník – Klinka 2 (83. Holub), Zachariáš (71. Zoubele). Trenér: Hřídel.
Slavia: Vaniak – Dřížďal, Hošek (45. Šiklič), Brabec, Hubáček– Grajciar (28. Pekhart), Suchý, M. Jarolím, Belaid, Švento (80. Jablonský) – Fořt. Trenér: K. Jarolím
Jiří NAGY, Rudolf MUZIKA

Autor: Redakce

22.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 8

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.