V derby v Novém Strašecí nerozvlnilo soupeřovu síť ani jednou, přičemž samo v úvodní půlhodině obdrželo dva góly. Prohrálo 0:2.

Vedoucí mužstva hostů Milan Šúr mínil, že herně zklamali.

„Početným divákům ze Slaného a jeho okolí jsme mnoho fotbalu neukázali. Nepředvedli jsme jedinou pohlednou kombinaci, kterými jsme minulý týden ničili Poříčany," prohlásil s tím, že jedinou výjimkou byla tyčka po střele Ahmeda.

„Jinak jsme vlastně ani Doubravu příliš neohrozili a neprověřili. Utkání tak nemohlo skončit jinak, než naší porážkou," řekl.

Slánští se však v úvodu dostali do šancí, ale zakončení bylo málo důrazné anebo míč putoval mimo tyče.

První branka utkání padla v 17. minutě po parádní hlavičce Beneše, který dokázal zužitkovat přesný centr z levé strany.

Za jedenáct minut se skóre měnilo podruhé a naposled. To se míč dostal před pokutové území k Hartmanovi, který ač tísněný Galbavým, dokázal přesně vystřelit. Na jeho přesně umístěnou střelu k tyči neměl Sedlák nárok.

Po změně stran si domácí hlídali náskok z první půle. Po hodině hry Slaný sice na pár minut dokázalo získat územní převahu, z té však vytěžilo pouze zméněnou Ahmedovu tyč.