SK Slaný – Ohnivec Městečko 2:2 (2:1)

Po vlažnějším začátku zápasu jako první zahrozili domácí hráči. Průcha ani Husárek ještě neuspěli, ale Hořejší pak už ano a hned dvakrát. Nejprve zužitkoval rohový kop Tauše a poté hodil dlouhý aut Hrdlička, Průcha se prosmýkl mezi dvěma obránci a odcentroval na zcela volného Hořejšího, který si mohl dovolit i kličku brankáři a zvýšil tak na 2:0.

Poté ale hosté přidali, i oni si vytvořili první možnosti a v poslední minutě půle snížil Šnídl.

Po obrátce se začalo zostra. Hosté se tlačili za vyrovnáním. Dobře chytající Sábl jednu šanci zlikvidoval a při druhé mu pomohlo břevno. Na druhé straně operoval před brankářem hlavně Hořejší, měl další dvě velké šance, jenže hattrick mu souzen nebyl.

Závěr byl nervózní. V 82. minutě došlo na hřišti ke strkanici několika hráčů, slánský Hrdlička skončil po ataku jednoho na trávníku a všichni tři rozhodčí měli plné ruce práce, aby situaci vyřešili. Červenou kartu obdržel jeden z hráčů Městečka a Hrdlička byl ošetřován v zámezí. Ohnivci rozehráli, centr Slaňáci odvrátili přímo k noze Šnídla a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. V nastaveném čase atakoval Hořejší brankáře a opět se strhla na hřišti mela, opět musela trojice arbitrů rozhánět strkající se rozkohoutěné hráče. Tentokrát nikdo červenou nevyfasoval.

„Plichta doma, to je další naše bodová ztráta. Mrzí dvojnásob, protože jsme ztratili vedení dva nula Jenže v tomto zápase chvílemi opravdu fotbal plakal, my jsme nevyužili některé slibné šance a houževnatý soupeř nakonec bod odváží,“ litoval vedoucí SK Milan Šúr.