Do zápasu vstoupili lépe domácí a snadno se dostávali před Scheinera. V 1. min. to byl Mašek a za chvíli pak ten samý borec odcentroval a následnou střelu Horkého na bránu tečoval jeden z bránících hráčů do sítě Scheinera – 1:0. Další šance domácích skončila Pekárkovou střelou vysoko nad. Teprve v 9. min. se do zakončení dostali také slánští hráči, na bránu střílel Urban, ale jeho zblokovaná rána skončila pouze rohovým kopem. Následně Urban pálil přesně do gólmana. Tentýž hráč byl faulován v 19. min. a Hrdlička z TK otřel míč o spojnici tyčí nelahozeveské brány. Byla to jedna z největších šancí hostů za celé utkání.

Akce se pak střídaly. Scheiner zlikvidoval bombu domácích, na druhé straně našel Tauš pěkným obloučkem za obranu Mrštinu, jenže jeho zakončení chyběla razance. Těsně před poločasovým hvizdem v pokutovém území našel Tauš Hořejšího, kanonýr však ze slibné pozice pálil mimo.

Také v úvodu druhé půle měli první příležitost domácí, opět po akci Maška, Scheiner ale zasahovat nemusel. Vyrovnat mohl Hadrika, ovšem nadějnou hlavičku poslal nad. Podobně se dařilo i Hořejšímu po přesném Taušově centru.

V 73. min. dostal Kuba přesnou přihrávku do pravého křídla, vypálil, míč skončil v síti domácích, jenže se mával ofsajd. V 83. min. rozehráli domácí TK téměř od rohového praporku a přízemní střelu před Scheinerem šikovně tečoval naběhnuvší Pekárek - 2:0. Přes nepříznivý stav zápasu se Slaňáci stále tlačili dopředu, jenže Mrštiny trefil tyč a vzápětí zasáhl brankář zřejmě na lajně (?).

V poslední minutě základní hrací doby orazítkoval tyč ještě Čablík a tak zápas končí porážkou Slaného.

„Dnes naši hráči nenavázali na velmi dobré výkony z minulých zápasů, kdy dokázali přehrát a porazit silnější soupeře, než jakým je v současné době Nelahozeves. Na hřišti se značným výškovým převýšením od středu k brankám jsme vyšli střelecky naprázdno a to se nám v soutěži stalo teprve podruhé. Do nepříliš vzdálené Nelahozevsi se přijala podívat početná skupina slánských fanoušků a ta bohužel musela přihlížet naší porážce. My věříme, že ve zbývajících zápasech podzimu budeme úspěšnější,“ hodnotil duel vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

„Soupeř nás tak trochu podcenil a celý zápas se navíc nedokázal vyrovnat s naším malým a nerovným hřištěm. O výsledkurozhodlo proměňování šancí. Zatímco soupeř měl tři a ani jednu neproměnil, my jsme své obě dvě proměnili. Jinak klukům musím poděkovat za bojovnost a chuť poprat se o výsledek. Měli jsme i trochu štěstí, ale to k fotbalu patří. Tři body jsou pro nás velice cenné,“ radoval se trenér vítězů Daniel Kaplan.

Dynamo Nelahozeves – SK Slaný 2:0 (1:0). Branky: 10. Horký, 83. Pekárek. Rozhodčí: Rybka.Diváků: 150.

Dynamo: Zavadil – Špaček – Vágner, Jindřich (65. Šnýdr), Miler – Plicka, Horký, Válek (88. Polák), Bondarev – Mašek, Pekárek.

Slaný: Scheiner – Hafenrichter, Majtaník, Kuba, Hrdlička – Mrština, Tauš, Urban, Vimr (63. Čablík) – Hořejší, Hadrika.