Slovan Kladno – SK Slaný 0:1 (0:0)

Přes mírnou převahu Slánských v prvním poločase se do první větší šance dostal domácí Dvořák, ovšem Šaroch ji ve 21. minutě zlikvidoval. Poté tečoval centr Tauše z TK stoper Kuba, ale Macík zachránil na brankové čáře. Hned z protiútoku musel opět Šaroch řešit ošemetnou situaci po průniku Machače a včasným vyběhnutím nedal střelci naději. Poslední možnost v prvním poločase měl Čablík. Po standardce hlavičkoval ovšem zády k bráně a nad.

Do druhého poločasu nastoupil Mrština a na hře se to okamžitě projevilo. Hned ve 46. min. střílel po jeho akci Volf vedle, následně obešel Mrština i Macíka, ale se střelou váhal a nastřelil na čáře bránícího Špalka. O minutu později prošel středem obrany a z malého vápna dal vedle!

Po hodině hry centroval po úniku Tauš a Plevák hlavou nastřelil tyč. Převaha Slaného začala nabírat na obrátkách. V 68. min. se dostal narážečkou do šance Landvojtovič, ovšem nastřelil gólmana. O minutu později Plevák uvolnil Mrštinu a ten zazdil další tutovku. Možná ho to rozhodilo až příliš. V 71. min. byl faulován při průniku Tauš Joglidzem a Mrština se vžil do role mstitele. Stejně jako provinilec dostal červenou kartu a kouč Rony Tauš se na něj pořádně zlobil. „Neomluvitelným chováním a zkratem oslabil mužstvo. Proti Žebráku nám bude citelně chybět,“ hřímal trenér.

Jeho tým však dál pokračoval v tlaku a nakonec se přece jen dočkal. Čtvrt hodiny před koncem se do sóla dostal Plevák a konečně ho proměnil – 0:1. Poslední šanci měl v 88. min. Landvojtovič, nicméně ideální přihrávku Tauše zakončil nad branku. „Utkání se nám příliš nepovedlo, ale mrzí především zranění kotníku Galbavého a především nedisciplinovanost Mrštiny. O povinné tři body, které byly předpokladem v soupeření o první místo, jsme museli perně bojovat. Slovan v žádném případě nepředstavoval celek odsouzený k sestupu,“ uznal Rony Tauš.

Domácí Tomáš Černý byl vzhledem k sestavě, kterou sotva lepil, docela spokojený. „Hrát se nimi dalo, byť jsme byli dost zalezlí. Ale stále někdo chybí, taková práce mě nebaví,“ mávl rukou.

Branka: 76. Plevák. Rozhodčí: Hájek. ČK: 71. Joglidze – Mrština.

Slovan: Macík – Špalek (55. Frýdl), Kulhánek, Pařízek, J. Tyburec – Vitner, Machač, T. Herink, Poupě,
Dvořák (65. L. Herink) – Joglidze.

Slaný: Šaroch – Peška (80. Dudáček), Kuba, Čablík, Landvojtovič – Kuhn, Tauš, Volf, Hrubik (46. Mrština) – Plevák, Galbavý (65. Provazník).