První gól utkání dali poražení, konkrétně jejich nejlepší střelec v přípravě Rouček, jenž zaznamenal už svoji čtvrtou branku. Tentokrát zužitkoval Holubovu krásnou křížnou přihrávku přes celé hřiště.

„Zatím do čeho kopnul, to mu tam spadlo. Jen aby mu to vydrželo,“ přál si trenér Jaroslav Peřina, jenž byl s první půli celkem spokojený, byť ji jeho svěřenci nakonec prohráli 1:2.

U vyrovnávacího gólu je soupeř překvapil rychle rozehranou standardkou, kterou totálně zaspali, u druhého Kladenští přestali hrát v domnění, že bude během série důrazných střetů pískán faul.

Do druhé části poslal Peřina pět nových tváří ahra Kladna už neměla potřebnou kvalitu. Za celý poločas v podstatě nevystřelilo na branku. Severočeši naopak krátce po zahájení potrestali zaváhání brankáře Tesaře, který při centru ze strany špatně vyhodnotil situaci a balon jen vyrazil před sebe.

Trenér Peřina mínil, že je dobře, že jeho tým tak náročný turnaj odehrál. Zejména pak tři utkání s prvoligovými celky.

„Ukázaly nám, kde máme největší problémy. Máme šest týdnů na to, abychom je odstranili,“ uvedl s tím, že ještě příští sobotu proti Mostu bude hráče zkoušet a koncem lednabude kádr zužovat tak, aby následnou sérii čtyř rychle po sobě jdoucích utkání absolvovali hráči, s nimiž bude počítat pro jaro.

Ústí nad Labem – Kladno 3:1 (2:1).

Branky: 31., 42. Gibala, 51. Franc - 19. Rouček.

Kladno: Tesař - Bartoš, Petr (46. Rendla), Samek (46. Matas), Hajník - Holub, Čurda (46. Šrámek), Polanský (50. Dubský) – Rouček (46. Hartman), Štverák (46. Sklenář), Puchmertl.