VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tiskové prohlášení SK Kladno

Kladno - Vedení SK Kladno se rozhodlo vydat tiskové prohlášení v souvislosti s informacemi, které se v poslední době objevily ve spojení s fotbalovým klubem SK Kladno a přidělením či nepřidělením dotace od města Kladna, jak v médiích, tak i ve výrocích různých osob na veřejnosti, a které mnohdy diskreditují práci vedení klubu.

30.5.2014 1
SDÍLEJ:

Josef Drahota (vpravo) při schůzce s fanoušky. Foto: Jiří Nagy

Současně jsme se tak rozhodli vyhovět i našim fanouškům, kteří se na nás stále častěji obracejí s dotazy, proč jsme zatím nijak nereagovali a nevysvětlili vzniklou situaci.

Nestalo se tak dosud proto, že v době, kdy jsme intenzivně jednali s nejvyššími zástupci radnice, jsme nechtěli jitřit emoce. Celý průběh rozhodování Zastupitelstva města Kladna (dále jen ZMK) se pokusíme ozřejmit.

- v červenci 2013 (po aktivitě některých zastupitelů) jsme podali žádost o navýšení dotace pro rok 2013.

- ZMK  17. září 2013 žádost o navýšení neprojednalo, údajně pro nedostatek informací.

- další ZMK 10. prosince 2013 žádost o navýšení rovněž neschválilo – jen 14 hlasů pro, ostatní se zdrželi hlasování (zejména ČSSD) nebo byli proti . Potřebných je  17 hlasů.

- mimořádné ZMK  23. prosince 2013 žádost o navýšení také neschválilo – většina zastupitelů se zdržela.

- v prosinci 2013 jsme podali řádnou žádost o dotaci pro rok 2014.

- ZMK 11. února.2014 dotaci pro fotbalovou mládež SK schválilo v rámci rozpočtu města Kladna, ale s přesunutím do rezervy rozpočtu s podmínkou splnění dalších 5-ti bodů (jen pro ilustraci několik čísel z historie – dotace v roce 2010 = 6 milionů korun, v roce 2011-  2013 = 3 miliony korun. Vždy schváleno bez dalších podmínek).

Po mnoha písemných dotazech z vedení města Kladna jsme v období leden až duben 2014 vždy písemně odpověděli na všechny dotazy a dle nás jsme vše splnili i nad rámec našich povinností.

Městská dotace v roce 2011 a 2012 byla zkontrolována kontrolním výborem města Kladna s jeho vedoucím Tomášem  Meisnerem s výrokem řádného a bezchybného čerpání. Dotace pro rok 2013 byla též zkontrolována čtyřmi členy kontrolního výboru (včetně vedoucího T. Meisnera), opět potvrzeno řádné a bezchybné čerpání!

Vedení SK Kladno proto důsledně odmítá jakákoliv nařčení a výroky, které zpochybňují činnost jeho vedení v oblasti nakládání s dotačními prostředky.

Dne 7. dubna 2014 se uskutečnila schůzka vedení SK Kladna a vedení města Kladna zastoupeného primátorem města a jeho náměstky. Po široké debatě o mládežnickém fotbalu a jeho zázemí jsme se rozcházeli v celkem přátelské atmosféře s vědomím řešení dané situace.

O to víc jsme byli zděšeni, když 15. dubna 2014 bylo na zasedání ZMK čerpání dotace na mládežnický fotbal SK Kladna opět neschváleno (zastupitelé ODS – 11, Volba pro Kladno – 3 a TOP 09 – 1 pro, zastupitelé ČSSD a KSČM se zdrželi hlasování). ZMK nám uložilo podmínku (viz. zasedání z 11. února 2014), kterou jsme splnili (7. dubna 2014 vše proběhlo bez připomínek) a přesto peníze pro mládež na rok 2014 nebyly uvolněny.

Celý letošní rok vedení SK Kladno financuje samo (na úkor dalšího zadlužování) a věřte, že financovat 14 mládežnických mužstev v republikových soutěžích a udržet chod celého areálu není snadné.

Cožpak nestačí založení nového kontrolního výboru (dva zástupci rodičů, jeden trenér, dva zástupci města Kladna)? Cožpak nestačí řádně zkontrolovaná dotace v letech 2011, 2012 a 2013 – vždy bez závad? Co bude další podmínkou pro odsouhlasení čerpání dotace pro naši profesionálně vedenou mládež? Nebo ji máme rozpustit? Komu vadí to, že v Kladně ještě fotbal funguje?

Věříme, že připravované ZMK, které se uskuteční 17. června, rozhodne ve prospěch fotbalové mládeže SK Kladno a tím přispěje k udržení vysoké kvality procesu výchovy hráčů ve Sportovním středisku mládeže (žáci) a Sportovním centru mládeže (dorost),  jež jsou finančně významně podporovány Fotbalovou asociací České republiky a touží po nich další města a kluby v České republice. Nedopřejme jim to na úkor SK Kladno.               

Za SK Kladno Josef DRAHOTA

Autor: Jiří Nagy

30.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační fotografie.

Den na rybářské baště v Unhošti bude plný pochoutek a zážitků

Na silnici mezi Veltrusy a Neratovicemi se srazila dvě auta

Mělnicko - Na silnici II/101 mezi Veltrusy ve směru na Neratovice se stala v pátek ve 13.25 hodin dopravní nehoda dvou vozidel. Na mostě nad dálnicí D8 se  srazilo osobní vozidlo s dodávkou.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 33. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

David Štich byl vidět, i když se nepral

Kladno – Také druhé přípravné utkání na ledě soupeře prohráli hokejisté Kladna 1:3.

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Slaný /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník se uskuteční jako již obvykle poslední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení