Recept na překonání pevné obrany Zvoleněvsi, připomínající kdysi vyhlášený prešovský beton, ale měl k dispozici jediný hráč, autor hattricku Kovařík. Ke konci utkání neukočíroval nervy Király z týmu hostů, který oplácel (ČK).

Další ztrátu zaznamenal suverén podzimu - Hrdlív. V Brandýsku si nepohlídal poslední vteřinu nastavení, v níž přišel o dva body. Tečovaný centr brankář nezachytil a Tichý pohodlně určil remízu. Hosté přitom dvakrát vedli, poprvé to bylo zásluhou Mišíka (29.), podruhé Tuháčka (50). Domácí ale už po minutě první náskok hostů vymazali Rybkou.

Tuřany si otevřely střelnici na hřišti se sestupem smířených Uhů. Poslednímu celku tabulky nasázely osm gólů (Souček 3, Nagy 2, Janoušek, Pejšek, Tauš). Desítku jim nedopřál soudce, jenž utkání raději ukončil o dost dřív, než měl. Domácí nevstřelili ani čestný gól, ten si dali vítězové sami, když Smrž svůj odkop krásně zakroutil do brány.

Derby ostré jako břitva se hrálo před pěknou návštěvou v Zichovci a jeho hrdinou byl klobucký expres Starý. Domácí popravily dvě zbrkle rozehrané standardky, po nichž vznikly gólové brejky a v těch byl kanonýr hostů neomylný. Nakonec se mohl radovat z hattricku. Jednu branku vítězů přidal M. Douša, na zichovecké straně se prosadili Melen a Sajdl. V hektickém závěru byl za faul na Sajdla vyloučený brankář hostů Kostka. Faulovaný desítku proměnil a ještě za stavu 2:3 šel po ostrém zákroku do sprch také on.

Horkou jehlou látaly sestavu Neuměřice, zápas ve Zlonicích odehrály v deseti a v první půli inkasovaly pouze z desítky (Šeba). Na začátku druhé obdržely druhý gól a už se vezly. Možná na tom mělo vliv i nějaké to pivko, které do sebe před zápasem někteří borci šoupli.Na konečných 4:1 korigoval z desítky Fr. Líman, jenž skóroval posedmé v řadě.Na jeho důraznou hru doplatil zřejmě zlomeným kotníkem Šnajberk. Dva góly vítězů dal Danda, jednou se přidal i Beránek.

První loženku měla v Olovnici Černuc, nedala ji však stejně jako domácí, tudíž byla půle bez branek. Ve druhé otevřel skóre M. Tureček, hosté ale srovnali a tím chytli vítr do plachet. Druhý Turečkův gól je však vrátil na zem. Domácí bombarďák pak dokončil hattrick. Nejkrásnější okulahodící gól si ale nechal na konec mladík Buchta. Na polovině sebral balon a po sólu přes čtyři hráče ho uklidil do sítě.

"Minuta a půl je dokonce," tvrdil podle Žižických soudce v Pozdni, kde v tu chvíli vedli 3:1 (Grünwald, Zd. Dvořák, Koten, za domácí krásně zatočil TK Paur na 1:1). Nakonec odjeli jen s bodem. Domácí snížili po standardce hlavičkou Tyluše a v 92.z další,perfektně provedeného TKPaurem vyrovnali. Hosté se ale moc zlobí, protože v tu chvíli prý opouštěl hrací plochu v doprovodu spoluhráče a ´kustoda´ jejich zraněný borec.

Výsledky: Olovnice-Černuc 4:1, Brandýsek B-Hrdlív 2:2, Slaný B-Zvoleněves 3:0, Zichovec-Klobuky 2:4, Pozdeň-Žižice 3:3, Zlonice-Neuměřice 4:1, Uhy-Tuřany 1:8.